Đere pao posle preokreta

Laslo Đere prvi nastup na mastersu u Monte Karlu završio u prvoj rundi

Laslo Đere nije uspeo da izbori plasman u drugo kolo mastersa u Monte Karlu, na kojem je nastupao prvi put u karijeri.

Srpski teniser pretrpeo je poraz od Gvida Pelje, i to nakon preokreta - 6:7 (2:7), 6:2, 6:4.

Đere je poveo 1:0 u setovima, i to nakon što je izborio taj-brejk u kojem je nakon 3:0 uspeo da sačuva vođstvo.

Argentinac, koji je 35. na svetu, tri mesta lošije plasiran od srpskog tenisera na ATP listi, u nastavku je preuzeo kontrolu igre i preokrenuo rezultat. U naredna dva seta on je bio taj koji je kontrolisao igru i napravio brejkove.

Đere je propustio veliku šansu da u trećem setu stigne do prednosti i pobede, jer je pri rezultatu 4:4 imao dve brejk prilike na servis rivala, ali ih nije iskoristio. Nakon toga to je učinio Argentinac i obezbedio plasman u drugu rundu gde će se sastati sa Marinom Čilićem, koji je kao sedmi nosilac slobodan u prvom kolu.

Osim Đerea u Monte Karlu nastupaju još dvojica srpskih tenisera - Dušan Lajović, koji se na startu sastaje sa Malikom Džazirijem, i dvostruki šampion i prvi nosilac Novak Đoković, koji će u drugom kolu čekati pobednika meča Taro Danijel - Filip Kolšrajber.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 5.207.405 evra.