Kiki prva do trona Madrida bez izgubljenog seta

Bilo je "klimavo" u poslednjem setu kada joj je Halep pomogla neobjašnjivim greškama, ali u svakom slučaju turnir za pamćenje Bertens.

Holandska teniserka Kiki Bertens zadržala je čvrstinu od početka do kraja meča protiv Simone Halep i osvojila Madrid Open - i to bez izgubljenog seta tokom čitavog turnira!

Bertens je prva u istoriji ovog turnira, koji se od 2009. godine igra i u konkurenciji dama, koja tokom trajanja turnira nije "ispustila" nijedan set, tako da je rezultatom 2:0 dobijala Sinjakovu, Ostapenko, Sevastovu, Kvitovu, Stivens i na kraju Halep.

Osvajanjem turnira iz kategorije "premijer mandatori", koji joj je prošle godine izmakao iz ruku, ona će od ponedeljka biti četvrta teniserka sveta.

KIKI BERTENS - SIMONA HALEP 2:0 (6:4, 6:4)

Holanđanka je imala mnogo problema u poslednja četiri gema ovog meča, kada je Halep osetila da se njena rivalka plaši pobede, ali je u ključnim momentima sreća bila na strani Bertens, poput situacije kada je loptica išla u aut, da bi slučajno zakačila rivalku u koleno.

Kiki Bertens je iskoristila treću set loptu za osvajanje Madrida, dok je Halep propustila šansu da se trijumfom vrati na prvo mesto WTA liste.

U muškom finalu Madrida sastaju se Novak Đoković i bolji iz duela Cicipas-Nadal.