Filip i Miomir poslije maratona srušili Amerikance

Krajinović i Kecmanović odigrali po pet setova u prvoj rundi Rolan Garosa i upisali pobjede

Filip Krajinović i Miomir Kecmanović uspješno su započeli  takmičenje na Rolan Garosu.

Obojica su slavila poslije maratonskih mečeva u pet setova i to protiv američkih tenisera.

Krajinović je savladao Frensisa Tijafoa poslije gotovo tri časa igre - 6:2, 4:6, 6:3, 3:6, 6:0.

Srpskom teniseru to je bio drugi trijumf u karijeri protiv 34. igrača svijeta, 26 mjesta bolje rangiranog na ATP listi, nakon što je slavio i u Memfisu prije četiri godine rezultatom 2:1.

Krajinović je vodio duel u Parizu, ali je Amerikanac uspijevao da mu odgovori i na kraju izbori peti set, u kojem je Srbin konačno držao riječ. Riješio ga je maksimalnim rezultatom 6:0, iako je Tijafo imao jednu brejk priliku u trećem gemu.

Krajinovićev rival u drugoj rundi biće bolji iz meča Španca Roberta Karbaljesa Baene i Francuza Aleksandra Milera, koji je preko kvalifikacija stigao do glavnog žrijeba turnira.

Kecmanović je izbacio Denisa Kudlu, i to nakon tri časa i 17 minuta provedenih na terenu.

Srpski teniser je na debiju na Rolan Garosu slavio nakon maratona - 6:0, 6:7, (7:9), 5:7, 6:3, 6:4.

Kecmanović je hrabro počeo i šokirao rivala dobivši prvi set "sa nulom", nakon čega je daleko iskusniji Kudla promijenio pristup.

On je u nastavku preuzeo vođstvo, pošto je riješio dva seta u svoju korist (2:1), ali mlađani Kecmanović se nije usplašio i ustuknuo.

U četvrtom setu mu je bio dovoljan jedan brejk da stigne do izjednačenja, a u petom je pokazao i mentalnu snagu, pošto je poslije vođstva rivala (4:2) napravio preokret i sa četiri gema u nizu ostvario prvi trijumf u karijeri u Parizu.

Kecmanović će u narednom kolu odmeriti snagu sa Davidom Gofanom, 27. nosiocem na Rolan Garosu, koji je na startu ubjedljivo savladao Rikardasa Berankisa (6:0, 6:2, 6:2).

Kecmanoviću će to biti prvi duel u karijeri protiv Belgijanca, trenutno 29. igrača sa ATP liste.