Lajović izborio nastup u drugom kolu Rolan Garosa

Srpski teniser poslije tri seta eliminisao Brazilca Monteira.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa savladavši danas Brazilca Tijaga Monteira rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:4).

112. igrač planete bolje je otvorio meč i osvojio prva dva gema, međutim Lajović je odmah uzvratio, kasnije na svoj servis poveo rezultatom 3:2, a zatim u osmom gemu, kod rezultata 4:3, napravio novi brejk i potom bez većih problema na svoj servis priveo set kraju.

U drugom setu, ključni je bio treći gem: pri rezultatu 1:1, Lajović, inače 32. na svjetskoj listi, oduzeo je servis Brazilcu, a potom potvrdio brejk za 3:1, te do kraja drugog seta očuvao prednost od dva gema.

Tokom trećeg seta, brejka nije bilo ni na jednoj ni na drugoj strani sve do 9. gema, kada je Monteiro imao 40:0, ali je Dušan potom nanizao pet poena, poveo sa 5:4 i psihički slomio brazilskog igrača.

U drugom kolu, Lajovićev protivnik će biti domaći teniser Eliot Benšetri (273. na ATP listi), koji je do glavnog žrijeba stigao kroz kvalifikacije i koji je u prvom kolu savladao Britanca Kamerona Norija.