Borac poražen, Izviđač odbranio titulu!

Majstorica u Ljubuškom završena je pobjedom domaćih rezultatom 24:22.

Izvidjac-Borac-mtel-24-22 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Rukometaši Borca nisu uspjeli u želji da vrate šampionsku titulu u Banjaluku. U večerašnjoj majstorici, igranoj u Ljubuškom, trijumfovala je ekipa Izviđača rezultatom 24:22 i odbranila trofej, ukupno sedmi u klupskoj istoriji, dok su ''crveno-plavi'' ostali na četiri.

Tokom svih šezdeset minuta vodila se rovovska bitka za svaki gol, a najveća prednost u prvom poluvremenu, bilo jedne ili druge ekipe, iznosila je dva gola, s obzirom da su na semaforu bili ispisani rezultati 6:4 i 7:5. Izabranici Mirka Mikića uspjeli su da se vrate u meč i dođu u situaciju da na pauzu između dva perioda odu pri rezultatskoj prednosti, ali je Josip Kvesić obranio sedmerac Bojanu Rađenoviću.

Ispostavilo se, na kraju, da su igrači koje predvodi Mario Bjeliš meč u svoju korist prelomili polovinom nastavka. Bilo je 17:17 kada je Ljubišić odbranio pokušaj Vedrana Delića i kada je Borac krenuo po vođstvo, ali je Mijatović pogriješio, što je kaznio Mišetić, te pokrenuo seriju domaćih koja je završena golom Josipa Čuture za 21:17.

Bio je to udarac od kojeg banjalučki rukometaši nisu uspjeli da se oporave, iako su u dva navrata uspjeli da dođu na zaostatak od dva gola. U posljednjih 60-ak sekundi Borčevi rukometaši nisu iskoristili dva napada za -1, a domaći, dvadesetak sekundi do kraja, nisu išli po novi gol, već su zajedno sa navijačima počeli sa slavljem.

Podsjetimo, u prvoj utakmici, igranoj 1. juna u Banjaluci, trijumfovao je Borac rezultatom 25:23, dok se sedam dana kasnije u Ljubuškom radovao domaći tim (24:21).

N A J A V A

Odluka o tome ko će biti novi šampion BiH u rukometu biće donesena večeras (20:00), kada se u trećoj utakmici finalne serije, koja se igra u Ljubuškom, sastaju izviđač i Borac m:tel.

Prva utakmica, igrana 1. juna u dvorani Fakulteta fizičkog vaspitanja i sporta u Banjaluci, završena je pobjedom izabranika Mirka Mikića rezultatom 25:23. "Skauti" su uzvratili sedam dana kasnije, kad su pred domaćom publikom trijumfovali rezultatom 24:21.

Inače, recimo i to je da je Izviđač do sada šest puta bio šampion BiH, te da je aktuelni branilac trofeja. Na drugoj strani, Borac m:tel je četiri puta stizao do trofeja, a posljednji put 2017. godine pod trenerskom komandom Ratka Đurkovića.

Ostanite uz portal MONDO i pratite majstoricu uživo!

IZ MINUTA U MINUT:

Utakmica je završena, Izviđač je odbranio šampionsku titulu.

Do kraja su 22 sekunde, na semaforu je 24:22.

Šutirao je Dakić, Kvesić bilježi 12. odbranu.

Isključen Mišetić u ekipi Izviđača, do kraja je ostalo 69 sekundi.

Probao Džono, brani Subotić.

Prijeti pasivan napad domaćima. Subotić brani udarac Alilovića, na drugoj strani ne pogađa Đurđević.

24:22 - precizan je Savić, njegov prvi gol.

24:21 - četvrti gol Maretića

23:21 - golom uzvraća Rađenović.

23:20 - Delić se digao na šut i pogodio.

Izviđač igra bez golmana.

22:20 - Đurđevićev sedmi gol na utakmici.

Na dva minuta je isključen Vukšić.

Novi sedmerac za domaću ekipu, gol, 22:19, Ivanović je strijelac.

Tajm-aut za Izviđač.

21:19 - Dakić smanjuje trećim golom.

Faul Delića u napadu.

21:18 - prvi gol Miljkovića.

Subotić brani pokušaj Čuture.

Izblokiran Mijatović, ali ostaje lopta za Borac. Mijatović ponovo ne pogađa, Borac u teškoj situaciji.

Na golu Borca sada je Slađan Subotić.

21:17 - gol Josipa Čuture, novi tajm-aut traži Mikić.

Šutira Savić, ali brani Kvesić. Borac je imao igrača više, ali nije uspio da postigne nijedan pogodak.

20:17 - Vedran Delić je precizan.

Borac pravi faul u napadu.

19:17 - prvi gol Alilovića u nastavku.

Đurđević ovog puta pogađa prečku, ali je fauliran.

Delić šutira, Ljubišićeva prva odbrana u drugom poluvremenu, griješi potom Mijatović, nakon čega pogađa Mišetić - 18:17.

17:17 - izblokiran Mijatović, ali pogađa Đurđević.

17:16 - novi gol Maretića, njegov treći gol.

Tajm-aut uzima Mario Bjeliš.

16:16 - koristi Rađenović novi sedmerac.

Novi sedmerac za Borac, faul Maretića nad Daničićem.

Kvesić brani udarac Kneževića, i dalje lopta za Borac.

Nastavljen je susret, vrijeme na semaforu kreće od nule, još 19 minuta do kraja.

U ovim trenucima je prekid, problemi sa semaforom...

16:15 - siguran Đurđević sa sedam metara.

Fauliran Mijatović, treći sedmerac za Borac.

Koraci Čuture, lopta za Borac.

Promašaj Ćelića. Izviđač prvi put ide po prednost od tri gola.

Mirko Mikić reaguje minutom odmora.

16:14 - treći put domaći imaju +2, Čutura.

Novi gol domaćih, 15:14.

Ne pogađa Unčanin, Mišetić u narednom napadu precizan.

13:14 - Unčanin sjajno za Đurđevića, koji u letu hvala loptu i pogađa. Borac opet u prednosti!

Izviđač ne koristi napad, Borac ide po novo vođstvo.

Alilović visoko preko gola, ali sudije dosuđuju prekršaj, lopta ostaje za domaće.

Domaći su kompletni.

13:13 - drugi pogodak Vladana Đurđevića!

13:12 - sa pozicije pivota pogađa Čutura, gol sa igračem manje.

12:12 - pogađa Đurđević sa krila nakon odlične asistencije Daničića.

Faul nad Ćelićem, drugo isključenje Ivanovića.

Šutira Daničić, brani Kvesić, osma odbrana. Greška domaćih u narednom napadu, lopta za Borac.

12:11 - Ivanović koristi sedmerac.

Fauliran Delić, dosuđen sedmerac za Izviđač.

Počelo je poluvrijeme odluke!

Svakog trenutka treba da počne drugo poluvrijeme!

Kraj prvog poluvremena, 11:11!

Udarac Rađenovića brani Kvesić.

Griješe domaći, posljednji napad će imati Borac. Nježić pokušava sa krila, faul, sedmerac za Borac sekund prije kraja!

11:11 - četvrtim golom uzvraća Mijatović, koji je odmah potom isključen na dva minuta. Igra se posljednji minut prvog poluvremena.

11:10 - peti gol Alilovića.

Lopta pogađa Savića u nogu, nastavak napada za Izviđač.

Rađenović ne pogađa iz teške pozicije.

Mijatović pogađa prečku, ali se lopta odbija do Rađenovića. Žuti karton za Čuturu.

Dosuđen je drugi sedmerac za ''skaute'', sad će šutirati Ivanović. Gol za 10:10.

9:10 - Mjatović prolazi, Borac drugi put vodi!

U 25. minutu, pri rezultatu 9:9, Mirko Mikić traži prvi tajm-aut.

Probijanje Nježića, ništa od novog vođstva Borca. Potom promašaj Delića.

Ivanović pogađa prečku, lopta za Borac.

Brani Ljubišić, ali je lopta i dalje za domaće.

Žuti karton za Srđana Savića, prvi sedmerac za Izviđač.

9:9 - Rađenović pogađa lob-udarcem sa krila nakon asistencije Dakića.

9:8 - Alilović ostavljen sam, Borac olako prima gol

Izviđač ima napad sa igračem manje, trener domaćih Mario Bjeliš traži minut odmora.

Prvi sedmerac za Borac, Deliću isključenje. Rađenović penal pretvara u gol, rezultat je 8:8.

Ivanović nalazi Čuturu koji pogađa prečku.

Mijatović probao, nova, sedma odbrana Kvesića.

Džono šutira, brani Ljubišić, na drugoj strani ne pogađa Dakić, potom promašuje Milićević.

Probao Unčanin, ali Kvesić bilježi šestu odbranu.

8:7 - Alilović pogađa treći put na utakmici

7:7 - drugi gol Mijatovića

Ljubišić brani pokušaj Milićevića.

7:6 - Rađenović silovito sa pozicije lijevog beka!

7:5 - Džono asistira Aliloviću koji pogađa

''Crveno-plavi'' su kompletni.

6:5 - Borac sa igračem manje pogađa, strijelac Daničić.

6:4 - gol Maretića, 13. minut, prvi put jedna ekipa ima prednost od dva gola.

Šut Unčanina, peta odbrana Kvesića.

5:4 - Alilović vara odbranu gostiju i matira Ljubišića

Prvo isključenje za Borac, van igre mora Ćelić.

4:4 - prvi gol Srđana Mijatovića

4:3 - pogađa Maretić, prije toga Kvesić brani Miljkoviću.

Brani Ljubišić pokušaj Maretića sa desnog krila.

Šut Dakića, brani Kvesić, potom udarac Rađenovića zaustavlja golman domaćih, a potom i novi pokušaj Dakića koji brani Kvesić.

Žuti karton za Maretića.

Dosuđen faul u napadu, lopta za domaće. Promašio je potom Ivanović, lopta je za Borac.

3:3 - sa krila pogađa Vedran Delić

2:3 - Dakić! Borac m:tel vodi prvi put, 6. minut.

Izblokiran pokušaj Džone, lopta je za goste.

2:2 - precizan je Dejan Unčanin

Prvo isključenje, na dva minuta isključen Miljan Ivanović.

2:1 - strijelac je Nikola Džono

1:1 - uzvraća Dakić u narednom napadu

1:0 - prvi gol, pogađa Ivanović

Miljković šutirao, nije pogodio.

Počela je utakmica, prvi napad ima Borac m:tel

Majstorica treba da počne svakog trenutka... Arbitri su Amar i Dino Konjičanin iz Visokog, kao i na prezhodne dvije utakmice.

U toku je predstavljanje rukometaša obje ekipe...