Svetski kup: Mirosavljev šesti, Pletikosić sedmi

Srpski reprezentativci u streljaštvu Nemanja Mirosavljev i Stevan Pletikosić zauzeli su šesto, odnosnio sedmo mesto u finalu Svetskog kupa u Pekingu.

Svetski kup: Mirosavljev šesti, Pletikosić sedmi Izvor: MONDO

Oni su u takmičenju vazdušnom puškom pogodili po 597 krugova u osnovnom delu gađanja.

Zlatnu medalju osvojio je Kinez Žu Kinan koji je uoči finala zauzimao peto mesto i imao isti broj krugova kao i naši strelci.

U završnih deset hiitaca kineski takmičar je pogodio ukupno 103,8 krugova, pretekavši poslednjim hicem do tada vodećeg američkog strelca Metjua Emonsa za 0,1 krug.

Bronzanu medalju osvojio je indijski takmičar Gagan Narang koji je za pobednikom zaostao 0,5 kruga.

U utorak na vatrenu liniju u disciplini malokalibarski pištolj slobodnog izbora izlazi Damir Mikec, koji je drugog dana takmičenja vazdušnim pištoljem zauzeo 24. mesto.