Nekad Felps, danas Kejleb Dresel!

Fenomenalni Amerikanac niže najsjajnija odličja na Svetskom prvenstvu...

Kako je nekad vladao Majkl Felps (34) tako danas dominira njegov naslednik, Amerikanac Kejleb Dresel (22).

Plivač sa Floride osvojio je ŠEST zlatnih medalja na Svetskom prvenstvo u južnokorejskom gradu Gvandžuu!

Dresel je u subotu osvojio najsjajnije medalje u trkama na 50 metara slobodno, 100 metara delfin i u mešovitoj štafeti 4x100 slobodnim stilom.

U polufinalnoj trci na 100 metara delfin stilom oborio je deset godina star rekord Majkla Felpsa, a u trci na 50 metara slobodnim stilom postavio novi rekord takmičenja isplivavši deonicu za 21,04 sekunde.

Brazilac Bruno Fratus i Grk Kristijan Gkolomev "podelili" su srebro pošto su do cilja stigli za 21,45 sekundi.

Sjajni Amerikanac je samo 34 minuta kasnije slavio i u finalu na 100 metara delfin i tako stigao do petog najsjajnijeg, a ukupno šestog odličja u Kvandžuu. On je tu trku završio za 49,66 sekundi.

Rus Andrej Minakov je osvojio srebro (50,83), a Južnoafrikanac Čad le Kros bronzanu medalju (51,16). ;

Dresel je pobedama u disciplinama 100 metara delfin i 50 metara slobodnim stilom odbranio zlata osvojena pre dve godine u Budimpešti.

Na kraju, Dresel je bio deo mešovite štafete koja je postavila novi svetski rekord i osvojila zlato. Tim SAD u sastavu Dresel, Zak Epl, Melori Komerford i Simon Manuel je štopericu zaustavio nakon 3:19,40.

Dresel sada ima šest osvojenih zlata i jedno srebro na šampionatu u Kvandžuu, a sutra bi toj kolekciji mogao da doda još jedno odličje pošto će biti deo štafete 4x100 mešovito.

Srebro u mešovitoj štafeti osvojila je Australije, a bronzu tim Francuske.

Šveđanka Sara Sjestrem osvojila je treće uzastopno zlato na 50 metara delfin pošto je finale isplivala za 25,02 sekunde i iza sebe ostavila Holanđanku Ranomi Kromoviđojo i Egipćanku Faridu Osman.

Nakon jučerašnjeg svetskog rekorda u polufinalu, 17-godišnja Amerikanka Regan Smit danas je isplivala drugo najbrže vreme u istoriji na 200 metara leđno i tako stigla do zlata. Ona je trku završila za dva minuta i 3,69 sekundi.

Još jedno zlato Americi donela je Kejti Ledecki koja je trijumfovala u trci na 800 metara i tako produžila svoju "vladavinu" u ovoj disciplini pošto joj je ovo četvrto uzastopno svetsko zlato. Ona je stazu prešla za osam minuta i 13,58 sekundi.