• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Semenja neće braniti titulu na Svjetskom prvenstvu

Izvor mondo.rs

Južnoafričkoj atletičarki neće biti omogućeno da se takmiči u Dohi na najvećoj atletskoj smotri krajem septembra

Kaster Semenja, dvostruka olimpijska pobjednica i svjetska šampionka u atletici, neće moći da brani titulu u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Dohi, koje će se održati od 28. septembra do 6. oktobra.

Vrhovni sud Švajcarske nije usvojio žalbu južnoafričke atletičarke, koja se žalila tom sudu na odluku Međunarodne atletske federacije (IAAF), koja ju je suspendovala zbog višeg nivoa testosterona nego što je dozvoljeno.

"Veoma sam razočarana što sam spriječena da branim teško stečenu titulu, ali me ta odluka neće spriječiti da nastavim borbu za ljudska prava svih atletičarki", preneo je izjavu Semenje njen portparol.

Međunarodna atletska federacija strogo poštuje pravilo po kojem se od atletičarki sa prirodno visokim nivoom testosterona traži da smanje nivo kako bi mogle da se takmiče u trkama od 400 metara do jedne milje, ili bi u suprotnom morale da promijene discipline ili da se takmiče protiv muškaraca.

Od Semenje je 2009. godine traženo da se podvrgne testovima kako bi se odredilo kojeg je pola, ali rezultati nikada nisu objavljeni.

Ona je najpoznatija sportistkinja koja ima prirodno visok nivo testosterona. IAAF je navela da joj to daje nepoštenu prednost nad protivnicama.

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC