Nole gurnuo Džumhura u "ponor", novi poraz

Damir Džumhur bori se da pronađe formu u sezoni koju je počeo porazom od Novaka Đokovića. Ovog petka poražen u četvrtfinalu čelendžera u američkom Aptosu.

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije uspio da se plasira u polufinale ATP čelendžera u Aptosu.

Džumhur je u četvrtfinalu poražen od Amerikanca Ernesta Eskobeda rezultatom 6:1, 3:6, 7:5.

Trenutno 214. igrač svijeta lako je dobio prvi set, potom dozvolio Džumhuru da izjednači, a onda uvede meč u potpuno neizvjesnu završnicu.

U trećem setu, koji je trajao 44 minuta, nije bilo brejka sve do 12. gema, a onda je Eskobedo iskoristio prvu brejk loptu za 7:5 i pobjedu nad Džumhurom sa 2:1 u setovima.

BiH teniser tako je nastavio seriju promjenjivih igara u sezoni koju su, istini za volju obilježile i česte povrede.

U sezoni koju je počeo porazom od Novaka Đokovića u Dohi i kao 46. igrač svijeta, Džumhur je samo tri sedmice proveo u TOP 50.

Posljednji put bilo je to još u februaru, kada je "skočio" sa 56. na 49. poziciju ATP liste, ali nakon toga uspjevao je da se zadrži tek među 60 najboljih tenisera svijeta da bi od juna uslijedio veliki pad.

Džumhur je 1. jula pao gotovo za 30 pozicija i zauzimao 91. poziciju, a trenutno nije ni među top 100, tačnije, sada je 109. igrač svijeta.