Treći poraz Srpkinja na Svetskom kupu

Selekcija pod vođstvom Aleksandra Vladisavljevića pala je na 50 odsto uspešnosti na Svetskom kupu u Japanu.

Reprezentacija Srbije u jednom delu meča je odlično parirala Rusiji, ali je posle prokockanog vođstva u trećem setu doživela poraz, kojim je ukupni učinak na Svetskom kupu u Japanu pokvarila na 3-3.

Srbija - Rusija 1:3, po setovima 16:25, 25:20, 23:25, 16:25.

Naš kombinovani tim, u kome posle odbrane titule na Evropskom prvenstvu nema selektora Zorana Terzića i šest-sedam vodećih igračica, posle izjednačenja na 1:1 je imao priliku da preuzme kontrolu i dođe na korak od pobede.

Međutim, Srpkinje posle vođstva od 10:4 i 13:7 nisu uspele da održe visok nivo igre.

Rusija je serijom od četiri poena preokrenula na 16:18, nakon čega su naše odbojkašice dva izjednačile (20:20, 23:23), pa gubitkom poslednja dva poena u trećem setu praktično potpisale poraz, pošto u četvrtom setu nisu bile konkurentne.

SRBIJA: Buša 19, Popović 14, Bjelica 14, Blagojević 13, Aleksić 7, Mirković 2, Lazović 1, Savić, Pušić, Lozo, Đorđević.

Ruskinje sada imaju skor 5-1 i ostaju iza vodećih Kine (6-0) i SAD (5-0), dok će naše sa trenutnih 50 odsto uspešnosti vrlo teško moći da se umešaju u borbu za medalje.

Nakon selidbe iz Hamamacua u Tojamu, sastaće se još sa Kamerunom u ponedeljak i Južnom Korejom u utorak, dok će tokom završnice takmičenja u Osaki odmeriti snage sa Japanom (petak), Kinom (subota) i Dominikanskom Republikom (nedelja).