Drama u Antverpenu pripala Srbiji - POLUFINALE!

U četvrtfinalu EP za odbojkaše Srbija poslije velike drame pobijedila Ukrajinu 3:2 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva. "Orlove" u petak čeka Francuska, koja je u Parizu bila bolja od Italije 3:0.

U novijoj eri evropske odbojke to niko nije uspio!

Srbija će u petak u Parizu igrati svoje 11. polufinale na posljednjih 13 evropskih prvenstva. Protivnik će biti Francuska, koja je lako pred svojim navijačima u "Bersiju" eliminisala Italiju 3:0.

"Orlovi" su neočekivano preživjeli pravu dramu u Antverpenu i poslije pet setova i skoro dva i po sata igre pobijedili mlad i veoma talentovan sastav Ukrajine - 21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksandar Atanasijević sa 24 poena poena, dok je Uroš Kovačević upisao 21. I pored nešto lošijeg izdanja u četvrtom setu, Kovačević se podigao u petom i u ključnim momentima donio poene koji su naš tim rezultatski odlijepili i poveli ka pobjedi.

Atanasijević je imao izuzetnu ulogu u trijumfu, a najbitniju rolu odigrao je u drugom setu. Tim Slobodana Kovača djelovao je izgubljeno, Ukrajina je imala prednost od 1:0 i 21:17 u drugom setu. Na servis je tada stao Atanasijević i projektilima poveo Srbiju ka preokretu. Vrlo brzo na semaforu je pisalo 22:21. Tu prednost srpski odbojkaši nisu ispuštali.

I u trećem je bilo oscilacija. Umjesto mirne završnice poslije "+pet", Ukrajina je sjajnim servisima uspjela da stigne do 17:17. Na sreću, "orlovi" su se trgli i set priveli kraju. Novi pad uslijedio je u četvrtom periodu, u kojem je rival dominirao, a Srbija išla iz greške u grešku.

Četvrti set, kao i peti bili su najmanje uzbudljivi.

Srbija je od početka petog seta nagazila gas, stekla 5:1 i 8:3 - poslije kojih je bilo jasno ko će u polufinale.

U selekciji Ukrajine istakao se Jan Jerešenko sa 18 poena, a jedan manje imao je Dmitro Vietski.