Kecmanović ispustio 4 set-lopte, pa upisao poraz

Perspektivni srpski teniser vodio je 4:2 i 5:3, pa poklekao u duelu sa iskusnim Špancem.

Miomir Kecmanović nije uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u kineskom gradu Žuhaiju, pošto je u srijedu izgubio od 46. tenisera svijeta, Španca Alberta Ramosa Vinjolasa - 6:7 (2:7), 3:6.

Kecmanović, koji zauzima 50. mjesto na ATP listi, prvi je stigao do brejka i poslije vođstva od 4:2, odnosno 5:3, došao nadomak osvajanja seta.

Pri rezultatu 5:4 čak je imao 40:0, dakle tri vezane set lopte, ali je 11 godina stariji Ramos odbranio sve tri, potom još jednu i u posljednjem trenutku vratio brejk.

Ramos je potom bio dominantan u "taj-brejku" i s obzirom na njegovo iskustvo, Kecmanovića je čekao težak zadatak da preokrene tok meča, u kome je prethodno imao sve u svojim rukama.

Nakon 1:1 u drugom setu, viđena su tri uzastopna brejka, a kada je Ramos uspio da potvrdi prednost, povisivši na 4:2, poraz Kecmanovića je bio na vidiku.

Perspektivni srpski teniser se nije predao, na 3:4 je imao dvije prilike da se još jednom vrati u set, ali 15:40 nije mu bilo dovoljno da uzme važan gem. Sve što je dobio je dragocjeno iskustvo za naredne turnire...