Pravi HEROJ SP u Dohi: NOSIO rivala do cilja

Nije najvažnije pobijediti, mnogo veće od toga je pomoći, biti čovjek, pokazati pravi sportski duh i promovisati prave vrijednosti sporta

Početak Svjetskog prvenstva u atletici u Dohi nije obilježio neki veliki rezultat ili rekord, već fenomenalna priča dvojice takmičara u trci na 5.000 metara.

Heroj dana, ako ne već i cijelog šampionata je Braima Sankar Dabo iz Gvineje Bisao, koji je svom rivalu na stazi pomogao da završi trku.

Dugoprugaš iz Gvineje Bisao nije u finišu razmišljao samo o rezultatu i što prije da stigne na cilj, već je protivniku Džonatanu Bazbiju iz Arube pritekao u pomoć.

Dabo je vidio da Bazbi bez daha pada na stazi od umora ali i zbog velike vrućine u Dohi, pa je pritrčao, podigao ga i bukvalno nosio do cilja.

Twitter Embed Code

Oni nisu obezbijedili mjesto u finalu trke na 5.000 metara i neće osvojiti odličje na Svjetskom prvenstvu, ali su za nas već osvojili zlatnu medalju za promociju pravnih vrijednosti sporta. Zasluženo su dobili ovacije publike, mnogo veće nego pobjednik trke Salemon Barega.