Teniser "sam sebi presudio", protivnik u čudu

Igrač iz Španije Alehandro Davidovič Fokina u taj brejku odlučujućeg, trećeg seta na čelindžeru u Barseloni, napravio potez o kome se priča

Koliko je teško prihvatiti poraz? Sportisti ne kriju da to jeste problem i da poneki godinama uče da obuzdaju emocije kada moraju da čestitaju protvniku.

Alehandro Davidovič Fokina, španski teniser, među onima je koji će morati da vježbaju kontrolu nad emocijama.

On je na čelindžeru u Barseloni odlučio da u trećem, odlučujućem setu sebi "prekrati muke", i to pošto je uspio da izbori izjednačenje.

Davidovič Fokina je izgubio prvi set od rivala, Slovaka Filipa Horanskog, rezultatom 6:2, drugi je dobio 6:4, a onda je treći odlučen u taj-brejku.

Španac se nije najbolje snašao, gubio je 6:0, kada je odlučio da napravi izuzetno nepopularan potez.

Odmah po dolasku sa pauze, bio je na servisu, a onda je napravio nešto što je mnoge, uključujući i njegovog rivala, ostavilo u šoku.

On je obe loptice ispucao u vis i obezbjedio brzu pobjedu Horanskom.

Fokina ispucao lopte u vazduh

Alehandro Davidovič Fokina procijenio je da je uzaludno da troše vrijeme, da protivnik ima nedostižnu prednost, pa je donio odluku da "prekrati muke" po kratkom postupku.

Mnogi su na društvenim mrežama i forumima osudili nesportski potez španskog tenisera, a veliki broj navijača ocijenio je da bi on morao da bude kažnjen zbog toga.