David vidio pravog Golijata, Novak igra za trofej

Srpski teniser pokazao snagu protiv Gofana i boriće se u finalu u prestonici Japana, u nedjelju od 8.30 časova. Rival Australijanac Džon Milman

Novak Đoković prvi put u karijeri igra na turniru u Tokiju i odmah je stekao priliku da se bori za trofej.

Najbolji teniser svijeta izborio je plasman u finale, pošto je savladao Davida Gofana u dva seta - 6:3, 6:4 za sat i po vremena.

Đoković je protiv starog znanca iz Belgije demonstrirao, kao i prethodnih dana, sjajnu igru.

Trudio se 15. igrač protiv najboljeg na svijetu, natjerao ga da neke gemove rješava na razliku, ali nije uspio da iskoristi nijednu od četiri brejk lopte i tako eventualno učini polufinalni meč zanimljivijim.

Novak je u oba seta odmah na početku stekao prednost (2:0), i uz manje, a rjeđe više truda, uspijevao da je održi.

Gofan je ozbiljno "pritisnuo" Đokovića u drugom gemu drugog seta, kada je čak tri puta imao priliku da mu oduzme set, ali je srpski as u tim trenucima pokazao svoje najjače oružje - mentalnu snagu i otklonio opasnost.

Đoković je tako popravio skor protiv Gofana i sada vodi 7:1 u pobjedama.

Rival u borbi za prvi pehar u Tokiju i velikih 500 ATP poena, koji bi mu značajno popravili šanse za očuvanje prvog mesta na ATP listi do kraja godine, biće Džon Milman.

Australijanac je u drugom polufinalu nadigrao Rajana Opelku iz SAD rezultatom 6:3, 7:6 (7:4).

Milman, koji je trenutno 80. igrač svijeta, treći put u karijeri sastaće se sa Đokovićem i imati priliku da ostvari prvi trijumf.

Prethodna dva, na Kvinsu i US Openu prošle godine, izgubio je bez osvojenog seta.

Turnir u Tokiju igra se za nagradni fond od 1.895.290 dolara.

TABELA: Krupa 19, Rudar Prijedor 16, Kozara 11, Alfa Modriča 10, Željezničar ST 8, Tekstilac 8, Slavija 6, Jedinstvo 6, Podrinje 5.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.