Miomir Kecmanović parirao Kukuškinu samo jedan set

Mladi srpski teniser nije uspio da se plasira u drugo kolo mastersa u Šangaju.

Miomir Kecmanović završio je nastup na mastersu u Šangaju poslije samo jednog odigranog meča.

Srpski teniser poražen je od Mihaila Kukuškina iz Kazahstana u dva seta - 7:6 (7:4), 6:4.

Kecmanović, koji je 50. igrač svijeta, sedam mjesta bolje plasiran od Kukuškina, pružio je sjajan otpor Kazahstancu u prvom setu.

U desetom gemu spasao je tri set lopte (5:5), a potom izborio i taj-brejk, u kojem je Kukuškin brzo stigao do prednosti (5:1), koja je bila nedostižna za srpskog igrača.

U nastavku Kukuškin je odmah oduzeo servis Kecmanoviću i bez problema priveo set kraj, ne dozvolivši rivalu da dođe do prilike za brejk.

Kukuškin će u drugoj rundi mastersa u Šangaju igrati protiv pobjednika duela u kojem se sastaju Belgijanac David Gofan i Francuz Rišar Gaske.

Prvi nosilac na mastersu u Šangaju je Novak Đoković, a od srpskih igrača nastupa još i Dušan Lajović, kome će prvi rival biti Rajan Opelka.

Filip Krajinović je kao i Kecmanović završio takmičenje u prvom kolu, pošto je pretrpio poraz od Portugalca Žoaoa Souse.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.