Novak prenio formu iz Tokija u Šangaj!

Najbolji teniser svijeta bio je više nego siguran na početku turnira "Masters 1000" serije u Šangaju.

Novak Đoković u srijedu je nastavio seriju pobjeda na turneji po Dalekom istoku!

Poslije osvajanja turnira u Tokiju bez izgubljenog seta, prvi reket svijeta nastavio je u tom ritmu i na mastersu u Šangaju.

Kao u prethodna dva međusobna meča, Kanađanin rusko-izraelskog porijekla Denis Šapovalov nije mu bio ozbiljna prijetnja.

Poslije 70 minuta igre, uz samo jednu spašenu brejk loptu i tri od šest realizovanih, Đoković je trijumfovao rezultatom 6:3, 6:3 i plasirao se u osminu finala.

Odbranu trona nastaviće već u četvrtak, kada će (najranije u 8.00 po srednjeevropskom vremenu) odmjeriti snage sa odličnim američkim serverom Džonom Iznerom. U "head to head" bilansu je 9:2, ali Izner je posljednji put slavio prije šest godina.

Bez obzira na to, 17. igrač na ATP listi nikada nije za potcjenjivanje.

Novak je protiv Šapovalova bio veoma siguran, naročito na svoj servis i u prvom setu, kada je protivniku "dao" samo jedan poen u pet gemova.

U konačnoj statistici imao je pet vinera više (21:16, od toga 12 iz forhenda), a napravio je samo 12 neiznuđenih grešaka (dvadesetogodišnji Šapovalov 27).

Ovaj turnir "Masters 1000" serije, Novak je prije 2018. osvajao 2012, 2013. i 2015.

Srbija je na početku Šangaja imala četvoricu predstavnika, ali su Filip Krajinović, Dušan Lajović i Miomir Kecmanović eliminisani već u prvom kolu.

UŽIVO

6:3, BREJK I MEČ! Bravo Novače!

5:3 - Još jedan ubjedljivo dobijen gem Đokovića.

4:3 - Šapovalov nakon 40:40 osvaja gem za ostanak u meču. Da je Novak napravio novi brejk, ostala bi mu samo formalnost.

4:2 - Stari dobri Novak iz prvog seta. Kanađaninu ni poen.

3:2, BREJK - Kao u finišu prvog seta, Šapovalov na brejk lopti pravi neiznuđenu grešku iz bekhenda, u pokušaju da napravi viner.

2:2 - Novak ima problema na drugom servisu, opet igra neizvjestan gem i osvaja ga.

1:2 - Šapovalov nije dozvolio da ga propuštena šansa poremeti u narednom gemu i ponovo je prešao u vođstvo.

1:1 - Ubjedljivo najduži gem na Đokovićev servis ipak je završen na zadovoljstvo njegovih navijača, sjajnim bekhend volejom na mreži. Šapovalov je propustio prvu brejk loptu pri 30:40.

0:1 - U ovom setu Šapovalov koristi prednost prvog servisa da stekne minimalnu prednost.

6:3, SET! - Još jednom Novak uzima svoj servis "sa nulom". Ukupno 20:1 u pet gemova u kojima je servirao najbolji teniser svijeta. Prvi set je završen poslije tačno 31 minuta.

5:3, BREJK - Novak je došao do treće brejk lopte (30:40) i iskoristio je! Skratio je loptu ne tako dobro, Šapovalov se odlučio za bekhend dijagonalu, a loptica je zakačila vrh mreže i završila van terena.

4:3 - U četiri gema na servis Đokovića, protivnik je osvojio JEDAN poen.

3:3 - Šapovalov poslije kriznih momenata pri rezultatu 1:0, servira i igra prilično sigurno.

3:2 - Ponovo gem za Novaka bez izgubljenog poena.

2:2 - Kanađanin dosta sigurniji nego u prethodnom gemu na svoj servis.

2:1 - Još jedan lagan gem za Đokovića.

1:1 - Šapovalov spašava dvije brejk lopte i dolazi do izjednačenja.

1:0 - Novakov gem "sa nulom" za početak meča.