Kecmanović zaustavljen i u parovima

Autori mondo.rs Autori Beta

Mladi srpski teniser poražen je na startu takmičenja dublova na Australijan Openu

Miomir-Kecmanovic-poraz-1.-kolo-dubl-Australijan-Open Izvor: Guliver/Getty Images/Matthew Stockman

Srpsko-norveški dubl Miomir Kecmanović i Kasper Rud poražen je od Južnoafrikanca Ravena Kalsena i Austrijanca Olivera Maraha na startu takmičenja parova na Australijan Openu.

Oni su pretrpili poraz rezultatom 2:1 (6:2, 4:6, 6:3) poslije 106 minuta igre.

Uz dva brejka u prvom setu Kalsen i Marah su vrlo lako i ubjedljivo dobili taj dio igre, da bi drugi set donio potpuno drugačiji rasplet.

Već u trećem gemu Kecmanović i Rud stigli su do brejka, da bi uz sigurnu igru na svoj servis uspjeli da sačuvaju tu prednost do kraja seta i izjednače rezultat.

Početak trećeg seta donio je dosta neizvjesnosti, u sedmom gemu srpsko-norveški dubl imao je dvije brejk lopte, ali nije uspio da ih iskoristi.

To su u sljedećem gemu kaznili njihovi rivali, koji su uz brejk poveli sa 5:3, a potom iskoristili drugu meč loptu.

U sljedećem kolu oni će igrati protiv Argentinca Andresa Moltenija i Huga Nisa iz Monaka.

Prije Kecmanovića i Laslo Đere završio je takmičenje u dublu, nakon eliminacije u singlu.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.