Tim "arhivirao" mladu zvijezdu prije kiše: Završio posao na vrijeme, sada gleda u Vavrinku u osmini finala

Autor Pavle Knežević

Treći teniser svijeta je samo u prvom setu imao problema

Rolan-Garos-Dominik-Tim-pobjeda-3.-kolo-tenis Izvor: Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Kiša je prekinula popodnevno takmičenje na Rolan Garosu, ali ne prije nego što je Dominik Tim "počistio" dolazeću zvijezdu svjetskog tenisa Kaspera Ruda.

Pobjednik US Opena izborio je plasman u osminu finala pošto je pobijedio u tri seta, 6:4, 6:3, 6:1.

Tim je treći teniser svijeta, a danas je pobijedio za dva sata i 17 minuta igre.

Austrijanac je na ovom meču samo jednom pretrpio brejk, kada je Rud poveo sa 3:1 u prvom setu. Tim je već u narednom uzvratio, a do kraja meča je iskoristio šest od 15 brejk prilika. Takođe, spasio je sedam od osam brejk lopti sa kojima se suočio.

U osmini finala Tim će igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Švajcarac Sten Vavrinka i Francuz Igo Gaston.

Popodne bi trebalo da igraju i Nadal, Zverev i Švarcman.

Plasman u osminu finala lako je izborila i Rumunka Simona Halep koja je Amerikanki Amandi Anisimovoj prepustila samo jedan gem.

Halep je do četvrte runde Rolan Garosa stigla poslije samo 54 minuta igre.

Ona će se za plasman u četvrtfinale boriti sa Poljakinjom Igom Svjatek.