Selektor rukometaša Bosne i Hercegovine Dragan Marković zadovoljan je osvojenim bodom u Minsku (25:25) nakon prve utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj 2016. godine.
"Svima je teško igrati sa Bjelorusijom, pa i nama. Zato smo zadovoljni osvojenim bodom. Nedostatak Sergeja Rutenke pokazao se dobrim po nas, ipak je to uz selektora Jurija Ševcova najveća bjeloruska zvijezda. Čestitam domaćinu na korektnosti i navijačima na lijepoj atmosfera", kratko je rekao selektor BiH Dragan Marković.
Srednji bek Igor Karačić Takođe je prezadovoljan poslije osvojenog boda u Bjelorusiji.
"Na momente smo odigrali idealno, a na momente ispod svakog nivoa. Imali smo dosta problema dok se nismo navikli na njihovih 5-1. Znali smo da će igrati duboko, ali baš do centra, nismo. Ipak, da nam je neko ponudio remi, objeručke bi ga prihvatili", rekao je Karačić, a prenosi "Dnevni avaz".
Naradnu utakmicu u kvalifikacijama za EP, zmajevi igraju u nedjelju u tuzlanskom "Mejdanu" protiv aktuelnog svjetskog i evropskog vicešampiona - selekcije Danske.