PLBIH: Borac izgubio, Olimpik na vrhu

Odigrano je pet mečeva 13. kola premijer lige Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Olimpika slavili su u gostima kod Slavije sa ubjedljivih 3:1. Ovom pobjedom Olimpik se na čelu tabele izjednačio sa Širokim, koji ima i meč manje.

Slavija je povela golom Lemeza iz 12. minuta. Do kraja poluvremena Olimpik je preko Pandže preokrenuo rezultat, a konačnih 3:1 postavio je Muharemović.

Zvijezda iz Gradačca je tek u 13. kolu došla do prve ovosezonske pobjede. Na domaćem terenu savladan je Borac 2:0, golovima Stojanova i Spasojevića.

Radnik, koji se nalazi na začelju tabele, nije ni nakon ovog kola uspio da napravi značajniji pomak. U Bijeljini su odigrali bez pobjednika protiv Travnika 1:1. Domaći su poveli preko Vučinića u 14. minutu. Travnik je preko Smajića uspio da dođe do boda.

Manje bodova od Radnika nakon 13. kola ima samo Mladost iz Velike Obarske, koja je u ovom kolu poražena od Viteza 2:0 u derbiju začelja. Sigurnom pobjedom Vitez se poslije ovog kola nalazi u sigurnijoj zoni.

Sloboda i Velež su podijelili bodove. U Tuzli je bilo 1:1. Oba gola pala su za samo tri minuta. Poveli su gosti preko Blagojevića u 77.minutu, a izjednačio je Salamović.