Burna EURO noć, skandal u Splitu!

Island ispred Holandije, Vels ispred Belgije, Hrvatska ispred Italije (ali, možda ne zadugo). Preokret BiH za povratak u trku!

Junski set kvalifikacionih utakmica za EURO 2016 otvoren je burno!

Hrvatska i Italija odigrale su 1:1 pred praznim tribinama u Splitu u utakmici koja će možda biti kobna za naše komšije.

Jer...

UEFA je Hrvate, koji poput nas imaju poduži dosije u Nionu, kaznila igranjem pred praznim tribinama zbog skandala koji su navijači te reprezentacije napravili u Milanu, tokom prvog meča sa Italijom, a onda se na "Poljudu", u revanšu, mogao videti kukasti krst oslikan na travnjaku, što nije promaklo italijanskim novinarima.

I ne samo to, hrvatski mediji nisu se ustručavali da to takođe objave i najave novi skandal. S obzirom na okolnosti, nije nemoguće da ekipa Nika Kovača bude kažnjena bilo oduzimanjem bodova bilo eliminacijom iz kvalifikacija.

A, s bodom iz meča sa "azurima" Antonija Kontea, Hrvatska je zadržala prvo mesto u Grupi H sa dva boda više od Italije!

U istoj grupi, Bugari su jedna odneli bodove sa Malte, a Norveška propustila veliku priliku da se uključi u borbu za vrh i izjednači sa "žabarima".

U Zenici, u vaternoj atmosferi, Bosna i Hercegovina preokrenula je posle 0:1 u 3:1 u meču sa Izraelom zahvaljujući dvojici Edina – dvostruki strelac bio je Višća, a jednom je pogodio i Džeko. Međutim, u Grupi B, veoma izjednačenoj, kolo sada vodi Vels koji je golom Gareta Bejla u 25. minutu pobedio moćnu Belgiju i preuzeo prvo mesto u grupi – 1:0!

Zanimljivo je i u Grupi A, gde Islanđani gaze ka EURO 2016 i to tako što su direktnog rivala Češku "okrenuli" kod kuće iz 0:1 u 2:1. U isto vreme, žestoko podmlađena Holandija dobila je Letoniju u gostima rezultatom 0:2 i, ako ne više od toga, vratila se u borbu za vrh.

U Grupi A, Turska je golom Arde Turana u 83. minutu osvojila zlata vredne bodove u Kazahstanu (0:1) i ostala u igri za plasman na završni turnir.

Uskoro opširnije (računajući i snimke golova).