"Srećan rođendan" Van Galu od Vokera!

Mančester junajted slavio minimalnu pobedu nad Totenhemom na otvaranju sezone u Premijer ligi.

Menadžer Mančester junajteda Luj van Gal dobio je najlepši mogući poklon za svoj 64. rođendan - pobedu svog tima i uspešan start nove sezone.

Podario mu ga je, pre svih, protivnički igrač.

Bek Totenhema Kajl Voker u 22. minutu je nespretno intervenisao ispred Vejna Runija i matirao svog golmana Mišela Vorma.

To se ispostavilo dovoljnim za ovu subotu popodne na Old Trafordu: Mančester junajted - Totenhem 1:0 (1:0)!

Autogol Kajla Vokera

"Crveni đavoli" su do 65. minuta bili bez šuta u okvir gola, a Totenhem, ako nije bio bolji, onda je svakako imao izglednije šanse.

Ipak, Kristijan Eriksen u petom minutu je neprecizno lobovao debitanta Serhija Romera (De Hea zbog nerešenog statusa nije bio u protokolu), da bi mu Argentinac u samoj završnici odlično odbranio prizeman udarac sa 18 metara.

Junajted je do tri boda stigao iz munjevite kontre. Bentaleb je "prodao" loptu na protivničkoj polovini, Depaj na desnom krilu pronašao brzonogog Janga, a ovaj zavrnuo na 11-12 metara od gola usamljenom Runiju.

Popularni "Šrek", kao da se prethodnih sezona odvikao od uloge isturenog napadača, neobjašnjivo je oklevao, ali je imao sreću da mu Voker priđe sa leđa i pošalje loptu u sam donji desni ugao!

Van Gal je na ovoj utakmici promovisao pet pojačanja, od kojih su četvorica debitovala u Premijer ligi. Pored Romera (došao iz Sampdorije), bili su to Šnajderlin (Sautempton), Darmian (Torino), Depaj (PSV) i Švajnštajger (Bajern), koji je ušao sa klupe u drugom poluvremenu.