Nikoli aplauzi, Batleru rekord

Srpski košarkaš iz redova Denvera pružio sjajnu partiju u porazu svog tima od Portlanda. Igrač Čikaga srušio velikog MJ

Nikola Jokić nastavio je sa dobrim partijama u NBA ligi. Srpski košarkaš je i na meču protiv Portlanda bio jedan od najzapaženijih u redovima Nagitsa, uprkos porazu (106:112).

On je bio na korak od "dabl-dabl" učinka. Upisao je devet poena i imao je 10 skokova, po dve asistencije i ukradene lopte i jednu blokadu za 22 minuta na terenu.

U njegovom timu najefikasniji je bio Danilo Galinari sa 29 poena, dok su Portland predvodili Si Džej Mekalum sa 25 i Džerald Henderson sa 19 pogodaka.

Denver

Čikago je u gostima slavio protiv Toronta sa 115:113, a utakmicu je obeležio Džimi Batler koji je oborio rekord Majkla Džordana po broju datih poena u jednom poluvremenu.

Batler je u prvom poluvremenu postigao samo dva poena, a onda je u nastavku utakmice "eksplodirao"! Ubacio je 40 poena i tako oborio rekord Džordana, koji je u jednom poluvremenu postigao 39.

Džordan je to učinio takođe u drugom poluvremenu meča protiv Milvokija 1989. godine.

"Nemojte me porediti sa njim. Ne želim to, jer će onda ljudi misliti da mogu da uradim ono što je on uradio. Pokušavam, ali ni blizu nismo isti igrači", rekao je Batler posle utakmice.

Batler

Batlera, koji je postigao i odlučujuću trojku 30 sekundi pre kraja utakmice, najbolje je pratio Pau Gasol sa 19 poena, dok je Nikola Mirotić ubacio 17.

U ekipi Toronta najefikasniji je bio Demar Derozan sa 24 poena.