Čapljina iznenadila Želju! (FOTO)

U prijateljskom meču, sarajevski Željezničar doživio je minimalan poraz od federalnog prvoligaša Čapljine.

Drugi test meč na pripremama u Međugorju, fudbaleri Željezničara imali su danas protiv federalnog prvoligaša Čapljine, a pomalo iznenađujuće sarajevski plavi, koji su u ovom susretu nastupili u žutim dresovima. poraženi su minimalnim rezultatom 0:1.

Poslije trijumfa protiv nižerazrednog Brotnja 4:0, tim Edisa Mulalića nije bio golgeterski raspoložen, što su Hercegovci kaznili i stigli do trijumfa.

Trenutak odluke dogodio se u 58. minutu, kada je brz kontranapad Čapljine u gol pretvorio Salko Jazvin, inače fudbaler koji je karijeru započeo na "Grbavici", ali nije dobio priliku u seniorskom timu plavih.

Željezničar će u petak u Međugorju odigrati još jedan kontrolni susret, i to protiv rivala iz lige, mostarskog Veleža.

Prvo poluvrijeme Željezničar je odigrao u ovom sastavu: Kjosevski - Stevanović, Kosorić, Bogičević, Kramarić - Zolotić, Hadžiahmetović, Bekrić, Memija, Tiago - Lendrić.

U nastavku su priliku dobili: Ćeman - Memija, Osmanković, Hodžurda, Mailson - E. Sadiković, Blagojević, Beganović, Halvadžić, Hiroš - Mujagić. Još su igrali Hasanović, Duraković i Žerić.