SERIJA A: Roma srećno „vezala“ dvije pobjede

Fudbaleri Rome uspjeli su da povežu dvije pobjede u italijanskom šampionatu.

Poslije trijumfa nad Frozinoneom (3:1), Rimljani su slavili i na gostovanju u Sasuolu (0:1) u okviru 23. kola, prvi put poslije tri mjeseca i pobjede nad Fiorentinom krajem oktobra prošle godine.

Gosti su već u 11. minutu meča u Ređo Emiliji „načeli“ Sasuolo zahvaljujući Mohamedu Salahu, koji se u startnih 11 našao poslije povrede kapitena Bosne i Hercegovine Edina Džeke.

Drugi reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić je dodao loptu do Egipćanina, koji je raspalio iz prve i pogodio u lijevi ugao golmana Andrea Konsiljija - 0:1.

...

Imali su igrači „vučice“ još dobrih šansi u prvom poluvremenu, Stefan El Šaravi i Brazilac Majkon, ali nisu uspjeli da pogode mrežu iz izglednih situacija pred golom Sasuola.

S promašajima su gosti nastavili i u drugom dijelu posebno je impresivna bila Salahova „kolosalna“ šansa u 55. minutu nakon što se našao oči u oči sa Konsiljijem.

Imao je i El Šaravi u finišu priliku da ovjeri pobjedu, uhvatio je volej poslije kornera, ali je ispod prečke loptu „izvadio“ golman domaćina.

Ti promašaji su mogli da se osvete Romi u 88. minutu, Mateo Politano je oboren u kaznenom prostoru od strane Rađe Naingolana i arbitar Đanpaolo Kalvareze je pokazao na penal i drugi žuti karton za belgijskog defanzivca.

Jedanaesterac je izveo Domeniko Berardi, ali je šutirao iznad prečke!

...

Imala je Roma mnogo sreće i sa ovom pobjedom se vratila u trku za plasman u Ligu šampiona.

A tri boda je u sudijskoj nadoknadi ipak „ovjerio“ El Šaravi drugim pogotkom u svojoj drugoj utakmici u dresu Rome!

...

Ervin Zukanović je bio starter i odlično je odigrao cijelu utakmicu, a Pjanić je zamijenjenu 62. minutu.