Srbi bez energije, Lebron bolji od Kobija

Srpski košarkaši nisu se baš naigrali i nadavali koševa u utakmicama odigranim u noći između srede i četvrtka

Nikola Jokić, Boban Marjanović i Nemanja Bjelica nastupali su za svoje timove prethodne noći u NBA ligi, ali se nijedan od njih nije posebno istakao.

Košarkaši San Antonija pobedili su Orlando sa 98:96 pogotkom Kavija Lenarda 0,9 sekundi pre kraja utakmice.

Kavi

Lenard je predvodio Spurse do 45. pobede ove sezone sa 29 poena, Lamarkus Oldridž je dodao 21, a Pati Mils 17.

Boban Marjanović je u četvrtoj uzastopnoj pobedi Sparsa proveo na parketu samo tri minuta, za to vreme nije uputio nijedan šut ka košu.

U redovima Orlanda Evan Furnije je postigao 28 poena, uključujući i tri poena 13,3 sekundi pre kraja utakmice, koji je njegovoj ekipi doneo izjednačenje, dok je crnogorski košarkaš Nikola Vučević postigao 20 pogodaka.

Košarkaši Denvera su u gostima savladali Detroit sa 103:92.

Najzaslužniji za trijumf Denvera bio je Vil Barton koji je 15 od svojih 20 poena postigao u poslednjoj četvrtini. Njega su najbolje pratili Jusuf Nurkić sa 16 i Danilo Galinari sa 15 poena.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je u igri proveo skoro 25 minuta, postigao je pet poena, a upisao je i šest skokova, dve asistencije, jednu ukradenu loptu i dve blokade.

Jokić

U poraženom timu, koji je utakmicu odigrao bez trojice igrača iz startne postave, najbolji su bili Markus Moris sa 19 poena i Andre Dramond, koji je postigao 15 poena i uhvatio 17 lopti.

Košarkaši Minesote su na svom terenu nadoknadili zaostatak od 18 poena i na kraju slavili protiv Toronta - 117:112.

Karl-Entoni Tauns je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 35 postignutih poena, Endrju Vigins je ubacio 26 poena, 13 u poslednjoj četvrtini, dok je Riki Rubio utakmicu završio sa 19 pogodaka, osam asistencija i osam skokova.

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica se za 12 minuta provedenih na terenu nije upisao u strelce, a zabeležio je dva skoka i po jednu asistenciju i izgubljenu loptu.

U redovima Toronta najefikasniji je bio Markus Derozan sa 35 poena.

Boston je na svom terenu, posle produžetka, pobedio Los Anđeles Kliperse sa 139:134, predvođen Ajzeom Tomasom, koji je imao učinak od 36 poena i 11 asistencija, dok je Sakramento slavio protiv Filadelfije sa 114:110 i tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.

Klivlend je na svom parketu bio bolji od Los Anđeles Lejkersa (120:111). U duelu Lebrona Džejmsa, s jedne, i Kobija Brajanta, s druge strane, bolja je bila zvezda domaće ekipe. Džejms je postigao 29 poena, uz 11 asistencija, dok je Brajant utakmicu završio sa 17 poena, šest skokova i tri uspešna dodavanja.

Kobi - Lebron

Golden Stejt je upisao novu pobedu, 48. ove sezone, ovog puta na gostovanju Finiksu - 112:104.

Stef Kari je postigao 26 poena, uz devet skokova i devet asistencija, dok je Klej Tompson dodao 24. U poraženom timu najbolji je bio Arči Gudvin sa 20 postignutih poena.