SERIJA A: Prvi Iračanin strijelac na "čizmi"

Defanzivac Udinezea Ali Adnan postao je prvi Iračanin koji je postigao gol u Seriji A.

Mnogo uzbuđenja viđeno je na utakmicama 26. kola Serije A koje su počele u 15 časova. Postignuto je 12 golova, a prosjek su pokvarili fudbleri Torino i Karpija.

Ali Adnan doveo je Udineze u vođstvo na gostovanju Đenovi iz slobodnog udarca i tako postao prvi prvi Iračanin koji je postigao gol u istoriji Serije A. Ipak, domaći tim u nastavku susreta došao je do preokreta preko Alesija Ćerćija (penal) i Dijega Laksalta.

Imali su gosti šansu u 90. minutu preko Antonija Di Natalea da dođu do boda, ali iskusni golgeter nije uspio da iskoristi jedanaesterac.

Iako je trener Fiorentine Paolo Sousa zbog revanš meča Lige Evrope sa Totenhemom odmarao većinu ključnih igrača (Borha Valero, Josip Iličić…), "viola" je iskoristila lošu formu Atalante (deset mečeva bez trijumfa, po pet poraza i remija) i odnijela cijeli plijen iz Bergama.

Svih pet golova viđeno je drugom poluvremenu, tačnije u posljednjih nešto više do pola sata.

Matijas Fernandez i Kristijan Teljo pogodili su za 0:2, Andrea Konti u finišu susreta donio je tračak nade domaćinu, ali je Nikola Kalinić u posljednjem minutu vratio dva gola prednosti na stranu gostiju. Atalanta je u sudijskoj nadoknadi preko Maurisija Pinilje uspjela samo da smanji rezultat na 2:3.

Sa ova tri boda Fiorentina je zadržala četiri koraka ispred Intera.

Torino i Karpi "pucali su u prazno", iako su "bikovi" imali šansu da osvoje sva tri boda. Maksi Lopez mogao je sa "bijele tačke" da donese pobjedu domaćinu, ali nije bio precizan, pa je Karpi odnio bod.

Sasuolo je upkos zaostatku od jednog gola uspio da napravi veliki preokret i dođe do sigurnog trijumfa. Pjotr Zjelinski donio je prednost Empoliju svega par minuta nakon crvenog kartona Simonea Misirolija, da bi nakon isključenja Lorenca Tonelija na drugoj strani zbog dva žuta kartona kola krenula nizbrdo za goste.

Pet minuta kasnije Domeniko Berardi izjednačio je na 1:1, a početkom nastavka Gregori Defrel sa dva brza gola osigurao je trijumf Sasuolu. Iskusni Masimo Makarone u 69. minutu sa 11 metara smanjio je na konačnih 3:2.

"Nula" je viđena i na stadionu "Matuza". Lacio je u duelu sa lokalnim rivalom iz obližnjeg Frozinonea odigrao samo 0:0.

Milan Biševac i Senad Lulić proveli su svih 90 minuta na terenu, dok je Filip Đorđević u 66. minutu svoje mjesto ustupio Miroslavu Klozeu. Sergej Milinković-Savić dobio je šansu od 76. minuta umjesto Marka Parola.