Herta popila "petardu" u Menhengladbahu!

U duelu pretendenata za plasman u Ligu šampiona između Borusije iz Menhengladbaha i berlinske Herte, ubjedljivu pobjedu slavio je domaći tim u 28. kolu Bundeslige - 5:0 (1:0). Remi Hofenhajma i Kelna (1:1).

Izabranici Abdrea Šuberta su u dupke punom "Borusija parku" u Menhengladbahu lakše od očekivanog osvojili tri boda i zaposjeli četvrtu poziciju na tabeli. Ovom, 14. ovosezonskom pobjedom su preskočili Šalke, Majnc i Bajer iz Leverkuzena, približivši se danas neprepoznatljivoj ekipi iz Berlina na samo tri boda "minusa".

Domaćin je poveo već u 14. minutu nakon greške golmana berlinskog kluba Runea Jarštajna, koji je loše ispucao loptu, a Mahmud Dahod uposlio Torgana Azara za rutinsku egzekuciju - 1:0.

Najbolju šansu za Hertu u prvom poluvremenu nije iskoristio napadač Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević, nakon što je u 20. minutu za malo zakasnio na loptu koju je uputio Solomon Kalu.

Mogli su i domaći da stignu do novog pogotka u finišu prvog dijela, ali je Azarov udarac sjajno odbranio golman Jarštajn.

U nastavku je postojao samo jedan tim, posebno nakon što je Andre Han u 60. minutu "razriješio" dileme oko pobjednika.

Nakon filigranske akcije nekoliko igrača Borusije, Fabijan Džonson je dodao do Hana, koji je iz okreta pogodio suprotni ugao - 2:0.

Borusija nije stala ni poslije dvostruke prednosti, pa su do kraja kompletirali petardu! Najprije je u 76. minutu na 3:0 povisio rezervista Patrik Herman.

Četiri minuta kasnije, uz malu pomoć odbrane Herte svoj drugi pogodak postigao je Azar, a tačku na ubjedljiv trijumf stavio je Ibrahim Traore.

U 90. minutu, Herta je mogla da primi još jedan gol, ali je Berlince još veće bruke spasila prečka nakon udarca Hermana.

Hofenhajm u nadoknadi izbjegao zonu ispadanja

U posljednjem susretu ovog kola, Hofenhajm je na svom terenu u sudijskoj nadoknadi vremena stigao do boda protiv Kelna (1:1).

Poslije odlične igre i mnogo prilika na obje strane u prvom dijelu, u nastavku su "jarčevi" stigli do prednosti u 69. minutu.

Odlično je asistirao Jonas Hektor do Simona Colera, kojem nije bilo teško da je ubaci u praznu mrežu - 0:1.

Domaći tim, za koji je svih 90 minuta odigrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Bičakčić, stigao je do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi.

Hrvatski internacionalac Andrej Kramarić je prošao po lijevoj strani, nanizao je nekoliko igrača Kelna i šutirao, ali je intervenisao golman gostiju Timo Horn, da bi odbijenu loptu iza njegovih leđa smjestio Kevin Foland!

Ovo je bio 10. ovosezonski remi za oba tima, ali su zadovoljniji stadion napustili domaći igrači jer su izbjegli pad u zonu ispadanja.