"Zmajići" opet "smrzli" Dominikance

Nakon trijumfa od "+25" poena na početku Svjetskog prvenstva, košarkaši Bosne i Hercegovine (U-17) su u četvrtak ponovo deklasirali Dominikansku Republiku u meču za plasman od 9. do 12. mjesta.

BiH - Dominikanska Republika 96:73 (26:14, 28:20, 22:18, 20:21)

Izabranici Josipa Pandže su od samog starta nametnuli žestok ritam i već poslije prve četvrtine stekli 12 pogodaka prednosti, koja je do odlaska na odmor porasla na "plus 20" (54:34).

U drugom dijelu, "zmajići" su predvođeni fantastičnim Džananom Musom (34 poena i 10 skokova) dodatno povećali vođstvo i jedino pitanje na ovoj utakmici bilo je s kolikom razlikom će BiH upisati novu pobjedu u Saragosi.

Na debiju Mundobasketa protiv istog rivala, "zmajići" su slavili sa 84:59, dok je u četvrtak ta razlika bila nešto manja prvenstveno zbog razumljivog opuštanja Pandžinog tima u posljednjoj četvrtini koju su Dominikanci dobili sa poenom prednosti.

Najefikasniji pored Muse, koji je juče postao i rekorder Mundobasketa sa 50 koševa, bilo je Banjalučanin i junior Igokee Aljoša Janković sa "tripl-dabl" učinkom od 15 pogodaka, 18 skokova i 10 asistencija!

Edin Čerkezović je uknjižio 12 poena uz 11 uhvaćenih lopti, a dvocifreni učinak u ekipi BiH još je ostvario i Sani Čampara, budući član Real Madrida (10 poena).

U taboru protivnika, najefikasniji je bio Alonzo Frink sa dabl-dabl učinkom od 23 koša i 12 skokova.