LE: Maltežani odoljeli na Pecari

Široki Brijeg uspio da izjednači protiv Birkirkare, ali ne i da savlada Maltežane na Pecari.

LIGA EVROPE: Široki Brijeg Birkirkara 1-1 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Tuzlanska Sloboda nije uspjela da u meču sa Beitarom dođe do prednosti pred revanš prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope koji se igra za sedam dana. Meč u Zenici završen je 0:0.

Drugi bh. predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Široki Brijeg je na Pecari remizirao 1:1 protiv Birkikare, pa će Maltežani imati blagu prednost u revanšu.

ŠIROKI BRIJEG -  BIRKIRKARA 1:1

Težak posao imaće Široki Brijeg za sedam dana na Malti, ako je suditi po prvih 90 minuta duela sa Birkirkarom.

Gosti su pokazali da su rival za respekt, a uspjeli su i da postignu gol u gostima, pa će Široki morati da napadne od samog početka revanša.

Maltežani su dobro otvorili meč i pomalo iznenadili domaćine visokom postavkom i agresivnom igrom koja je u 15. minutu rezultirala pogotkom Atarda poslije kornera.

Fudbaleri Birkirkare dobro su pokrivali protivnika, a iako je Ćorić dobro probijao po desnoj strani opasnosti po gol nije bilo jer je golman Koprić uspješno hvatao sva ova ubacivanja.

Tek u 45. minutu uspio je Baraban da izjednači na 1:1, poslije akcije Širokobriježana po lijevoj strani.

Bh. predstavnik postigao je gol u pravom trenutku, pred odlazak na odmor, međutim tu psihološku prednost nije uspio da nadoknadi u nastavku meča.

Mogla je Birkirkara da povede na početku drugog dijela, ali je Soldo odličnom intervencijom spasio gol.

Koprić je bio junak gostiju u nastavku. Golman malteške ekipe u nekoliko navrata se istakao i spasio gol u stopostotnim prilikama i jedan je od najzaslužnijih što je Birkirkara do kraja meča sačuvala 1:1.

Revanš je za sedam dana, a pobjednik ovog duela u drugom kolu kvalifikacija igraće protiv pobjednika dvomeča između estonskog Infoneta i škotske ekipe Hart od Mitlotijan.

SLOBODA - BEITAR 0:0

U 19.30 počeo je duel Radnika i Beroa.

UŽIVO:

Kraj meča u Širokom Brijegu

20.48 Crnov je pokušao u sudijskoj nadoknadi, ali nije uspio da pogodi suprotne rašlje

20.42 Još jednom sjajni Koprić brani šut Vagnera, korner za Široki.

20.33 Koprić ponovo brani u situaciji jedan na jedan, opsada gola gostiju, ali bez pogotka

20.30 Stopostotna prilika za Široki, ali golman gostiju Koprić brani i odbija u korner. U nastavku nova prilika, ali lopta pogađa stativu i odbija se u gol-aut

20.28 Širokobriježani su loše izveli slobodan udarac sa 20-ak metara i propala je još jedna prilika za vođstvo

20.20 Korner za Široki Brijeg, odbrana Birkirkare izbija u aut

20.18 Opasnost pred golom Širokobriježana, Soldo je jedva izvadio jednu loptu ispod prečke

20.10 Vagner je zaprijetio, ali nije bilo promjene rezultata

Kraj utakmice u Zenici. Sloboda i Beitar remizirali su 0:0.

Kraj prvog poluvremena u Širokom Brijegu

19.45 ŠIROKI BRIJEG - BIRKIRKARA 1:1. Baraban izjednačuje poslije dobre akcije i ubacivanja sa lijevog krila

19.42 Odličan pokušaj Slobode, brani Klejman

19.39 Široki Brijeg napada, ali odbrana i golman gostiju su sigurni.

19.33 Prilika za Široki, ali golman gostiju hvata loptu na ivici šesnaesterca. Domaći fudbaleri su reklamirali igranje rukom van šesnaesterca, ali sudija se nije oglasio

19.27 Dobar pokušaj glavom jednog igrača Slobode, ostaje 0:0

19.24 Beitar pokušao iz kontranapada, ali pirić uzima loptu ispred Acilija

19.24 Dobra prilika za Slobodu, Klejman brani, korner. Ništa od opasnosti ni nakon dva vezana udarca iz ugla.

19.19 Nova prilika za Beitar, Pirić brani. Izraelci su izveli dobru akciju, srećom ostaje 0:0

19.18 Beitar imao dobru priliku, ali srećom lopta odlazi pored stative. Imala je Sloboda sreće.

19.17 Dobra akcije Slobode po lijevoj strani, ali Klejman dobro kupi prizemni centaršut

19.13 ŠIROKI BRIJEG -  BIRKIRKARA 0:1. Gosti vode poslije kornera. Strijelac je Atard.

19.10 Zeba je šutirao sa 20-ak metara ali direktno u golmana

19.08 Acili šutirao preko gola, ostaje 0:0 u Zenici

19.06 Počelo je drugo poluvrijeme meča Sloboda - Beitar

19.03 Odlična prilika za Široki Brijeg, ali odbrana gostiju u posljednji trenutak otklanja opasnost

19.02 STATIVA! Odlična prilika za Široki na početku meča, ali se ispriječila stativa.

19.00 POČEO JE MEČ ŠIROKI BRIJEG - BIRKIRKARA

18.47 Kraj prvog poluvremena Sloboda - Beitar 0:0

18.41. Korner za Slobodu, ali nisu uspjeli zaprijetiti golu Klejmana

18.36 Odlična prilika za Beitar, Pirić brani u situaciji "jedan na jedan"

18.28 Požutio je i Zeba

18.22 Kostić zbog grubog starta dobija žuti karton

18.18 Novi napad gostiju, ali lopta ide daleko od gola

18.17 Dobra akcija Slobode po lijevoj strani, pokušao je Zeba u suprotan ugao, ali lopta odlazi pored stative

18.16 Loš pokušaj Valporta iz daljene, bez opasnosti po gol Slobode

18.11 Opasan napad Beitara, ali Pirić u zadnji trenutak uzima loptu ispred napadača izraelskog kluba

18.03 Probao je jedan igrač Slobode iz daljine, ali lopta odlazi daleko preko gola

18.00 Počeo je meč između Slobode i Beitara

17.55 Igrači obje ekipe i arbitri izašli su na teren, utakmica uskoro počinje

17.30 Ekipe Slobode i Beitara su na zagrijavanju

Ekipa Husrefa Musemića pokušaće da ostvari što bolji rezutat pred revanš u Izraelu koji se igra 7. jula.

Pobjednik duela između Slobode i Beitara u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igraće protiv boljeg iz duela jermenskog Banantsa i kiparske Omonije.

SASTAVI

SLOBODA: Pirić, Kostić, Džidić, Karić, Efendić, Zeba, Ordagić, Stjepanović, Govedarica, Mehidić, Merzić

BEITAR: Klejman, Rueda, Mori, Acili, Šehter, Ajnbinder, Da Silva, Valport, Mojal, Mišan, Uri Magbo

Široki Brijeg na svom terenu dočekuje maltežansku Birkirkaru.

Ovaj meč počinje od 19.00 časova.

Pobjednik ovog duela u drugom kolu kvalifikacija igraće protiv pobjednika dvomeča između estonskog Infoneta i škotske ekipe Hart od Mitlotijan.

Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Ćorić, Krstanović, Ivanković, Baraban, Ćorluka, Sesar, Brekalo, Crnov, Marković

Birkirkara: Koprić, Bubalović, Siberas, Emerson, Kamenzuli, Dimitrov, Plut, Zera, Sicluna, Atard, Jović