PLBIH: Željezničaru derbi, Široki u problemu

Fudbaleri Željezničara savladali Široki Brijeg u derbiju trećeg kola Premijer lige BiH.

PLBIH: Željezničar - Široki 2:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Žaljezničar zasluženo stigao do trijumfa 2:0 protiv Širokog Brijega, iako su i gosti imali nekoliko dobrih prilika.

Meč na prilično ispunjenoj Grbavici odlučili su Ivan Lendrić pogotkom u prvom i Stevo Nikolić golom u drugom poluvremenu.

Bekrić je prvi zaprijetio, ali je izblokliran. Poslije toga Lendrić je imao priliku glavom ali je loše šutirao.

U 30. minutu Stevanović je poslije kornera pokušao glavom ali je šutirao direktno u Soldu koji brani, a potom se Soldo još jednom istakao.

Željezničar je u  38. minutu stigao do vođstva poslije kornera i situacije u kojoj nije bilo baš jasno da li je Lendrić bio u ofsajdu. Bekrić je ubacio, Stevanović je glavom proslijedio do Lendrića koji pogađa, a sudija Valjić pokazao je na centar – 1:0.

Zeljeznicar-Siroki Brijeg 1:0by redakcija1

U drugom poluvremenu Crnov je prvo zaprijetio šutom iz daljine, ali Fejzić brani.

Gosti su najbolju priliku imali u 60. minutu kada je Baraban bio u kontranapadu, oslobodio se čuvara i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Fejzić još jednom odbranio.

Beganović je u 68. minutu pas za Ivana Lendrića a on ubacuje za Nikolića koji šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.

2:0 - Nikolić [FK Željezničar - NK Široki Brijeg]by mediabh

Željezničar se ovom pobjedom izjednačio sa Slobodom na vrhu tabele, dok je Široki Brijeg ostao na skromna dva osvojena boda iz tri meča.

Zrinjski je deklasirao Olimpic na svom terenu uz sjajnu partiju Jasmina Mešanovića. Napadač "plemić" postigao je het-trik u pobjedi 4:1.