PL BiH: Metalege "kraljevski" kroz Sarajevo!

Fudbaleri Metalegea iz Jajca herojski su odigrali na "Koševu" i više nego zasluženo osvojili sva tri boda protiv favorizovanog Sarajeva - 1:2 (0:1). "Kraljevi" su pobjedom dodatno uzdrmali stolicu treneru bordo kluba Almiru Hurtiću.

PL BiH: Metalege "kraljevski" kroz Sarajevo! Izvor: Samir Cacan/MONDO

Jajački Metalege je poslije pobjede nad Čelikom u Zenici (1:3) zabilježio drugi gostujući trijumf ove sezone i to na jednom od najtežih gostovanja u Premijer ligi BiH, na stadionu "Asim Ferhatović Hase"

SARAJEVO - METALEGE 1:2 (0:1).

Bordo tim je pred posljednju utakmicu šestog kola šampionata važio za apsolutnog favorita iako su navijači i pred dvoboj sa Jajčanima bili nezadovoljni igrom zbog čega su tražili ostavku trenera Almira Hurtića.

Ali, izabranici Nermina Bašića su kao i u svim dosadašnjim mečevima pokazali da žele i znaju igrati fudbal!

Pogocima nekadašnjeg igrača Borca iz Banjaluke Dragoslava Stakića "zaledili" su sve navijače na "Koševu", koji su potom skandiranjem tražili ostavku trenera, ali i odlazak kompletne Uprave Sarajeva.

Kako je bordo tim u prvom poluvremenu igrao može se slobodno reći da su odlaskom na odmor sa minimalnim minusom odlično i prošli s obzirom da su Danijel Rašić, a onda i Elvis Bibić u nekoliko navrara propustili da realizuju stopostotne šanse ispred golmana Bojana Pavlovića.

Zato su bordo fudbaleri u svlačionicu ispraćeni zvižducima, ali ih to nije nimalo trglo u nastavku pošto su gosti do dvostruke prednosti stigli pogotkom Mirze Kovača u 61. minutu.

Napadač Metalegea vješto je izbjegao ofsajd zamku i bez većih problema riješio situaciju "jedan na jedan" sa golmanom Sarajeva...

Tek nakon toga, malo se probudilo Sarajevo i u 74. minutu smanjilo golom Mersudina Ahmetovića, koji se odlično snašao nakon centaršuta iz slobodnog udarca. Primirio je loptu i noseći na "leđima" protivničkog igrača pogodio mrežu Nevresa Fejzića za 1:2.

Mogao je uz malo sreće bordo tim do kraja da stigne do jednog boda, ali herojska partija Metalegea zaslužila je da "kraljevi" u "kraljevski grad" Jajce odnesu kompletan plijen!

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Balić, Radovac, Bekić, Ćetković, Ahmetović.

METALEGE: Fejzić, Benović, Bibić, Smajić, Helvida, Selimović, Sakan, Rašić, Radulović, Stakić, Popović.

PREMIJER LIGA BIH - 6. KOLO

17:30 Sarajevo - Metalege 1:2 (0:1)

/Ahmetović 74 - Stakić 17, Kovač 61/

U nedjelju:

Vitez - Radnik1:4(1:1)
/Obradović 44, 1:1 Jakovljević 45+2 autogol, 1:2 Jakovljević 77, Peco 88, Đurić 90+2/

/Bilbija 55/

TABELA:Sloboda 13, Zrinjski 13, Mladost 10, Sarajevo 9, Široki Brijeg 9, Radnik 8, Krupa 8, Vitez 8, Željezničar 7,  Metalege 6, Čelik 4,Olimpik 3.

TOK UTAKMICE

1 - Počela je utakmica na "Koševu".

3 - Haris Duljević u prvom napadu žestoko šutirao iz velike udaljenosti prema golu tima iz Jajca, ali nije bilo opasnosti za gostujuću mrežu.

10 - Zasad nema prilika za golove ni na jednoj ni na drugoj strani.

17 - GOOOL! Metalege vodi na "Koševu" 0:1. Nakon kornera najbolje se u kaznenom prostoru snašao Dragoslav Stakić i pogodio mrežu domaćina!

...

20 - Prva prava šansa za bordo tim. Mersudin Ahmetović je bio u prilici nakon greške Danijela Rašića, ali je Armin Helvida u posljednji čas otklonio opasnost i spasio Metalege.

24 - Žuti karton za Sulejmana Smajića iz ekipe iz Jajca.

33 - Sudar Ahmetovića i golmana Metalegea Nevresa Fejzića...Čuvaru mreže Jajčana se ukazuje pomoć.

35 - Umalo 0:2! Rašić je pokušao da centrira pred gol Sarajeva, lopta mu je prešla preko noge i umalo završila iza leđa Bojana Pavlovića.

39 - "Požutio" je i Haris Duljević.

41 - Nije se snašao kapiten Sarajeva Duljević i propala je šansa za izjednačenje.

45 - U dva navrata Elvis Bibić je imao odličnu šansu za goste iz Jajca, ali nije bio precizan. Metalege zasluženo vodi na Koševu, a navijači Sarajeva su zvižducima ispratili igrače u svlačionicu.

...

Takođe su skandiranjem zatražili smjenu trenera Almira Hurtića, kao i rukovodstva kluba zbog loših partija na početku sezone.

...

- poluvrijeme -

Samir Radovac i Marko Ćetković su ostali u svlačionici, a zamijeniće ih Nermin Crnkić i Amer Bekić.

46 - Nastavljena je utakmica u Sarajevu.

49 - Nova prilika za domaće, prva u nastavku, ali je izblokiran udarac Amhetovića.

59 - Stativa je spasila Sarajevo nakon udarca Tonija Peze! Prethodno je iz slobodnjaka pokušao Smajić, a Pavlović odbranio. Na odbijenu loptu natrčao je Pezo, ali je okvir gola bio saveznik bordo tima.

61 - GOOOL! Ekipa iz Jajca vodi sa 0:2 u Sarajevu! Pogodak je postigao Mirza Kovač nakon što je izbjegao ofsajd poziciju!

...

62 - Sa sjeverne tribine gdje su smještene najvatrenije pristalice čuje se skandiranje: "Dobićete batine...", pretpostavljamo da se to odnosi na domaće fudbalere.

64 - Umjesto igrača Sarajeva Edina Rustemovića, koji je ispraćem salvama zvižduka, u igri je Said Husejinović.

74 - GOOOL! Sarajevo je smanjilo rezultat na 1:2 a strijelac je bio Mersudin Ahmetović.

...

81 - Bordo tim je u naletu, traži izjednačenje, ali zasad se gosti iz Jajca odlično brane.

87 - Sarajevo je imalo nekoliko dobrih šansi za poravnanje, ali su promašivali Ahmetović, Saša Novaković, a nešto ranije i Denis Popović.

90 - Pet minuta nadoknade vremena, odlučio je sudija iz Viteza Ermin Sivac.