SERIJA A: Sampdorija "vezala" tri poraza

Đenovski klub je uknjižio i treći utastopni poraz u Seriji A. Ovog puta Sampdorija je poražena u Bolonji (2:0).

Nakon nesrećnog poraza od Rome (3:2) u sudijskoj nadoknadi, pa neuspjeha na svom terenu protiv Milana (0:1) takođe u samom finišu, Đenovljani su ove srijede uveče poklekli u Bolonji (2:0).
I to opet u "najnezgodnijim" minutama - u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, te na samom otvaranju drugog dijela.

Od samog početka meča na stadionu "Renato Del' Ara" gostujući tim je bio bolji rival od Bolonje, kontrolisao je utakmicu i imao terensku inicijativu. Čak je ekipa Marka Đampaola zaprijetila u nekoliko navrata, ali su kvalitetnije šanse stvarali i promašivali igrači Bolonje Matija Destro, Blerim Džemaili i Ladislav Krejci.

I kad su svi na stadioni pomislili da će se na odmor otići s 0:0 "sijevnuo" je volej Simonea Verdija u same rašlje za 1:0!

Po povratku na teren, gosti su ponovo jurnuli da što prije stignu do izjednačenja, ali ih je brzo "presjekao" kontranapad - Krejci je istrčao po lijevoj strani i uputio centaršut na peterac, a Matija Destro majstorski loptu sproveo do mreže - 2:0.

Poslije dvostrukog "minusa", ako su Đenovljani i gajili neku nadu u eventualni preokret, ona je sigurno prestala da postoji u 70. minutu kad je direktan crveni karton zbog jako ružnog starta zaradio Edgar Bareto.

U sudijskoj nadoknadi i domaćin je ostao sa desetoricom na terenu nakon što je isključen Federico Di Frančesko zbog bespotrebnog i preoštrog starta.

Najbolju šansu za počasni gol Sampdorije propustio je Bruno Fernandeš u 95. minutu kad je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Bolonji je ovo bio treći trijumf i privremeno je skočila na četvrto mjesto dok se ne završe večerašnje utakmice, dok je Sampa ostala na početne dvije pobjede.