Vogošća sigurna, Krajina i dalje na "nuli"

Rukometaši Vogošće savladali su sarajevsku Bosnu sa 23:17 (12:9) u utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i osamili se na vrhu prvenstvene tabele sa 13 bodova.

"Studenti" nisu mogli ozbiljnije da pariraju favorizovanom lideru koji je u prvih 30 minuta stekao "plus tri" (12:9), da bi udvostručio razliku u nastavku utakmice.

Najefikasniji u taboru pobjednika bili su Ivan Divković sa osam i Tarik Međić sa pet golova, koliko je na drugoj strani uknjižio Adnan Balta.

Cazinska Krajina i dalje je bez osvojenog boda nakon što je Sloga iz Doboja upisala gostujući trijumf 33:30, dok je zenički Čelik "glatko" poražen u Mostaru od ekipe Zrinjskog (30:21).