SEHA: Izviđač protiv Tatrana probio led!

Aktuelni šampion BiH tek u devetom kolu regionalne SEHA lige stigao do prvog trijumfa. U Ljubuškom pao Tatran Prešov 33:28 (17:11).

Poslije osam uzastopnih poraza u regionalnoj SEHA ligi, rukometaši aktuelnog šampiona BiH Izviđača iz Ljubuškog konačno su u devetom kolu upisali prvi trijumf, i to protiv slovačkog Tatrana iz Prešova pred svojim navijačima.

IZVIĐAČ - TATRAN 33:28 (17:11)

Tim Zdenka Grbavca sjajnom igrom u prvom poluvremenu stekao je šest golova prednosti i na pauzu otišao sa 17:11. Ljubušaci su odigrali najbolju partiju ove sezone, a u prvih 30 minuta briljirao je čuvar mreže Josip Kvesić sa osam odbrana. U drugom poluvremenu dodao je još šest.

Nervozni gosti iz Prešova u prvom poluvremenu zaradili su dva crvena kartona.

Zaprijetili su gosti početkom nastavka, stigli do 22:20, ali su Ljubušaci ponovo "dodali gas" i serijom 4:1 napravili pet golova razlike. Gosti su za 90-ak sekundi uzvratili istom mjerom i nakon 3:0 smanjili zaostatak na dva gola.

TABELA

Vardar 28, PPD Zagreb 19, Vesprem 18, Meškov Brest 17, Celje 12, Gorenje 9, Metalurg 7, Nekse 7, Tatran 6, Izviđač 3.

Ipak, bh. šampion uspio je da zadrži vođstvo i ne dozvoli Slovacima da se približe i ugroze prvu pobjedu Izviđača.

Uprkos osvajanju prva tri boda, Ljubušaci su ostali posljednjeplasirana ekipa lige, ali najbliži pratilac Tatran sada je udaljen samo jedan trijumf, odnosno tri boda.