STOTKA pa isključenje Ibiševića!!!

Vedad Ibišević dva puta zatresao mrežu Majnca i stigao do 100. gola u Bundesligi! Bh. napadač ušao u istoriju, a potom zaradio crveni karton!

Bh. reprezentativac u svojoj 33. godini stigao do impozantnog učinka u elitnom rangu njemačkog fudbala.

Ibišević je sa dva gola protiv Majnca stigao do kote 100 i upisao se u istoriju.

Ibišević je postao tek šesti stranac kojem je pošlo za rukom da postigne 100 golova u Bundesligi.

Ispred njega na ovoj listi su Klaudio Pizaro (190), Đovane Elber (133), Robert Levandovski (128), Ailton (106) i Stefan Šapuiza (106).

U Top 10 je još jedan bh. fudbaler, Sergej Barbarez, koji je zabio 96 golova.

Najviše golova Ibišević je postigao u dresu Hofenhajma, njih 43, za Štutgart je postigao 33, u dresu Herte postigao je 18, a na početku karijere igrao je za Alemaniju Ahen i postigao šest golova.

Prvi gol na meču protiv Majnca postigao je u 36. minutu i tako izjednačio rezultat na 1:1, nakon što je debitant Sejdel doveo goste u vođstvo.

Vedad Ibisevic Goal HD - Hertha BSC 1-1 Mainz 05by FootballLiveGoals

Navijači na Olimpijskom stadionu u Berlinu željno su iščekivali njegov drugi pogodak kojim bi Herta preokrenula, a on ušao u istoriju i to se desilo!

Defanzivci Majnca u 76. minutu zaboravili su Ibiševića koji je sa pet metara poslao loptu u mrežu za svoj STOTI GOL U BUNDESLIGI.

Vedad Ibisevic Goal HD - Hertha BSC 2-1FSV...by FootballLiveGoals

Jubilej Ibiševića nažalost nije prošao najbolje pošto je nekoliko minuta kasnije Ibišević zaradio crveni karton. Rukom je zaustavio De Blazisa i zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Herta nije ipak ostala sa igračem manje, pošto je prethodno Gbamin isključen kod gostiju.

Klub iz Berlina uspio je da sačuva prednost od 2:1 do kraja meča i stigne do sedme pobjede u sezoni kojom se popeo na treće mjesto na tabeli.

Herta sada ima 24 boda, šest manje od prvoplasiranog Lajpciga i tri manje od Bajerna koji je drugi.