Bordo tim zimuje na drugoj poziciji

Fudbaleri Sarajeva savladali su Radnik na "Koševu" (2:0) i zabilježili petu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za mirno zimovanje na drugoj poziciji na tabeli.

PL BiH (18. kolo): Sarajevo - Radnik 2:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Semberski klub je došao u Sarajevo da ostane neporažen i nastavi seriju od čak šest prvenstvenih mečeva bez neuspjeha i izabranici Nebojše Miloševića su bili na dobrom putu da stignu do remija.

Dobro su se držali do 60. minuta kad je mrežu Mladena Lučića pogodio prvi strijelac "bordo" tima Mersudin Ahmetović, kojem je ovo bio deveti pogodak i treći je strijelac Premijer lige BiH.

...

Deset minuta kasnije, tim Mehmeda Janjoša je osigurao tri boda peti put uzastopno poslije pogotka Anela Hebibovića, kojeg je uposlio kapiten Haris Duljević, a napadač Sarajevo zaobišao Lučića i plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

...

Sarajevo je susret okončalo sa desetoricom u polju nakon što je u 82. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Marko Mihojević.