Šok za domaćine na otvaranju AKN!

Gvineja Bisao golom u 90. minutu stigla do izjednačenja protiv Gabona, za koji je poslednjih 20 minuta igrao vezista Crvene zvezde, Gelor Kanga.

Veseli su bili navijači Gabona od 53. minuta utakmice sa Gvinejom Bisao, ali razočarani su napustili stadion.

Domaćin Afričkog kupa nacija za ovu godinu primio je gol u 90. minutu za konačnih 1:1.

Gvineja Bisao

Sjajno je glavom, u padu, šutirao Žari Soareš i anulirao raniji pogodak Pjer-Emerika Obamejanga, postignut u 52. minutu, kada je napadač Borusije Dortmund iskoristio dodavanje Denisa Buange i sa nekoliko metara neometan skrenuo loptu u mrežu.

Za domaću selekciju od 73. minuta igrao je vezista Crvene zvezde, Gelor Kanga, a upravo njegov fau prethodio je izjednačujućem pogotku. Usledio je dobar centaršut Zezinja iz prekida i još bolja reakcija Saoreša.

U drugoj utakmici Grupe A od 20 časova sastaju se Burkina Faso i Kamerun, a u drugom kolu (18. januara) igraće Gabon - Burkina Faso i Kamerun - Gvineja Bisao.

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma zanimljiv turnir. Jedan od favorita za trofej okliznuo se već na startu, uzbuđenja, nadamo se, tek predstoje...