Rekordno u Njujorku - Jokić išao do 40!

Srpski reprezentativac postavio rekord karijere u pobedi Denvera u Njujorku - 131:123.

Kakvo veče za Nikolu Jokića u "Medison Skver Gardenu"!

Srpski reprezentativac stigao je do novog ličnog rekorda u NBA ligi, i to samo tri nedelje otkako je postavio, do danas aktuelni, od 35 poena.

Od ove subote Jokićev rekord glasi: 40 POENA (17/23 iz igre), 9 skokova i 5 asistencija!

Veče nije slutilo na takav ishod pošto je Nikola u prvoj četvrtini uglavnom gledao kako da razigra svoje saigrače, ali kada je zagustilo i Njujork je vodio na poluvremenu, Jokić se "zaigrao" i vodio svoj Denver do velike pobede - 131:123.

Nije baš iznenađenje kada vam kažemo da je bio najefikasniji u svojoj ekipi, i uz to nije mnogo dozvolio Kristapsu Porzingisu da se razigra (17), pa su kod njega dvocifreni bili još i Čendler (19), Nelson (16), Heris (16), Barton (15) i Artur (13).

Kod Niksa je prednjačio Karmelo Entoni sa 33 poena, ali je i on morao da "skine kapu" Jokiću.

Nikola Jokić rekord

"Kada igramo u gostima – sjajno je pobediti. Za nas nema lake utakmice i moramo da dobijamo ovakve mečeve. Išao sam u srpski restoran u Njujorku, jeo sam mnoogo srpske hrane, možda sam zato ubacio 40 poena?", kazao je Jokić posle utakmice američkim novinarima.

Jedan od saigrača sa kojim se uvek šali je Vilson Čendler.

Bio je maksimalno ozbiljan kada je govorio o Nikolinim partijama ove sezone.

"On je već zvezda! Kada sam ga gledao prošle godine znao sam da će biti odličan, ali preko leta je još napredovao, na Olimpijskim igrama. Ima harizmu, zna sa ljudima i to ga čini zvezdom", objasnio je Čendler.

U ostalim utakmicama Majami je stigao do 13. pobede u nizu, ovoga puta su savladali Bruklin 108:99, a veliku pobedu u gostima ostvario je i Golden Stejt koji je savladao neugodni Memfis 122:107.

San Antonio je gostovao Detroitu i slavio 103:92 uz 32 poena Kavaja Lenarda, ali ove večeri njegov bivši saigrač Boban Marjanović nije dobio ni minut. Za razliku od njega Nemanja Bjelica je odigrao 12 minuta za Minesotu, ali je uz dva promašaja iz igre zabeležio samo jednu asistenciju, u porazu svog tima od Nju Orleansa 122:106.

Jokiću je "veče pokvario" Janis Adetokunbo koji je postigao poen više, brojao je do 41, ali u porazu njegovog Milvokojija od Lejkersa 114:122.