Vogošći kantonalni derbi, Borac slavio u Goraždu!

Izuzetno zanimljivu utakmicu odigrale su ekipe Bosne i Vogošće, u kojoj su na kraju gosti bili uspješniji 25:20. Borac m:tel slavio na teškom gostovanju u Goraždu.

Rukometna Premijer liga BiH 18. kolo Bosna Vogošća 20:25 Goražde Borac m:tel 22:23 Izvor: MONDO

Utakmicama 18. kola nastavljeno je rukometno prvenstvo BiH, a vodeći dvojac zabilježio je nove pobjede.

U duelu Bosne i Vogošće slavili su gosti 25:20, a iako to rezultat ne pokazuje, igra je većim dijelom susreta bila izjednačena.

Većim dijelom prvog poluvremena igralo se gol za gol. Tek pred kraj je Vogošća uspjela povesti s dva gola razlike (11:13), ali su iz sedmerca preko Osmahnodžića u posljednjoj sekundi domaći smanjili na 12:13.
Ipak, gosti su na odmor otišli s jednim golom prednosti. Istim tempom nastavljeno je i drugo poluvrijeme, a u 44. minuti Bosna je uspjela povesti 18:17.

Gosti su nakon toga imali velike primjedbe na suđenje. Prvo im je poništen pogodak, a zatim su arbitri presudili da je jedan igrač Vogošće napravio prekršaj prilikom oduzimanja lopte.
"Studenti" ipak nisu imali snage da se nose s liderom prvenstva koji je u posljednjih desetak minuta napravio seriju 6:0 i poveo 19:25. Domaći su do kraja susreta uspjeli postići jedan pogodak i ublažiti poraz.

Naredni susret Bosna gostuje kod Borca, dok će Vogošća ugostiti Slogu.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Banjalučani su večeras trijumfalno napustili Goražde, gdje su slavili protiv istoimenog rivala 23:22. Imali su crveni-plavi na poluvremenu tri gola prednosti (13:10), a iako se prednost u nastavku istopila, tim Ratka Đurkovića na kraju je ipak ostvario bitan trijumf.

Mostarski Zrinjski takođe je slavio u gostima. Savladan je Čelik 33:29, čime su Mostarci sačuvali treću poziciju, posljednju koja vodi u plej-of.

Do pobjeda su još stigli Krivaja i Sloga, dok posljednji meč 18. kola u subotu igraju Derventa i Konjuh.