Partizan i bez lidera "pregazio" Krku

Neigranje Veličkovića i Hečera predstavljalo je crno-belima problem samo u prvom poluvremenu. Vrabac, Pot i Koprivica poveli ka trećoj uzastopnoj pobedi, nastavlja se borba za drugo mesto...

Partizan-Krka-94-80-ABA-liga-2016-17 Izvor: MONDO

Aleksandar Džikić vratio se na klupu Partizana posle tri nedelje, Vanja Marinković i Miloš Koprivica posle 15, a Branislav Ratkovica posle 10 dana.

Kompletniji nego u mečevima protiv Zadra i Mega Leksa, ali i dalje daleko od najjačeg sastava i top forme, Partizan je ipak bez većih problema savladao "davljenika" Krku - 94:80 (21:27, 25:17, 30:16, 18:20)!

Crno-beli su tako popravili skor na 19-6 i postavili izazov Cedeviti (18-6) pred gostovanje Olimpiji u nedelju uveče.

Budućnost (17-7) u ponedeljak dočekuje MZT Skoplje i trenutno je najbliža polufinalnoj plej-of seriji protiv Crvene zvezde (23-1).

Partizan, koji ima lošiji međusobni skor od oba rivala za drugo mesto, završava ligaški deo sezone iduće subote, utakmicom protiv Igokee u Laktašima.

Krka (7-18), koja je posle ovog poraza sasvim blizu ispadanju iz ABA lige, iskoristila je "raštimovanost" domaćeg tima u odbrani i solidno šutersko izdanje da dobije prvu četvrtinu sa šest poena razlike. U 11. minutu imali su maksimalnih 21:30, a u 17. ponovo "plus šest" (34:40).

Tada je Partizan konačno stegao odbranu, serijom 10:0 preokrenuo na 44:40, da bi mu vođstvo na poluvremenu osigurao Ratkovica iz solo akcije - 46:44.

Tim košem počela je serija od 25:7, tokom koje su se posebno istakli Stefan Pot i Miloš Koprivica, a završio ju je Stefan Birčević trojkom za 69:51 u 28. minutu.

Išao je Partizan i na "plus 20" (84:64), da bi potom dao gostima šansu da dođu do časnijeg poraza, koju su ovi i iskoristili.

Igrači iz drugog plana u potpunosti su iskoristili prostor koji im se silom prilika otvorio, Adin Vrabac čak se nametnuo kao potencijalni lider ekipe u "ol-raund" ulozi, a videćemo kada će Džikić opet imati na raspolaganju najjači sastav i kako će crno-beli igrati kada kroz dve nedelje počne plej-of!

Za utehu gostima posle manje-više glatkog poraza ostaje potez utakmice, u režiji mladog "pleja" Matica Rebeca, na isteku treće četvrtine!

Koš sa više od pola terena Matica Rebeca na meču Partizan - Krka
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

PARTIZAN: Robinson 3, Ratkovica 12, Vrabac 14 (6sk, 8as, 4izg), Jovanović, Marinković 8, Tanasković, Majstorović 5, Birčević 9 (7sk), Koprivica 9, Andrić 11 (4sk, 2as, 2ukr), Pot 16 (3sk, 6as, 2ukr), U. Luković 7.

KRKA: Rebec 11 (6as), Kari 11 (3izg), Kastrati, Rojc 1, Kužnik 2, Jukić, Dimec 19 (11sk), Čebular 6 (7as), Ritlop, Bunić, Eliot 13 (5sk), M. Luković 17 (6sk, 3izg).

IZ MINUTA U MINUT

38' Krka na putu da izgubi podnošljivom razlikom - 90:79. Andrić i Vrabac ne daju ni da pomisle na neizvesnu završnicu - 94:79.

34' Trojka Ratkovice - 88:69.

32' Trojka Marinkovića - 82:64.

- Ofanzivni skok i poeni Pota (76:57), a onda Matic Rebec uz zvuk sirene pogađa sa više od pola terena! Spektakularno... Na kraju treće četvrtine 76:60.

30' Dimec promašuje oba bacanja, Koprivica pogađa jedno. Maksimalna prednost - 74:55.

29' Tri poseda lopte u jednom napadu crno-belih, na kraju dvokorak i polaganje Vrapca, levom rukom "oko" čuvara - 71:53. Propust Birčevića u zagrađivanju, Eliot 71:55. Pot asistira Koprivici - 73:55.

28' Trojka Birčevića - 69:51! Serija raste na 25:7.

27' Koprivica pogađa sa šest metara - 66:51!

26' Promašaj Marka Lukovića, trojka Pota - 60:49! Birčević bacanjima povećava na 62:49... Od poslednjeg izjednačenja, 18:5!

25' Trojka Rona Karija uz faul Birčevića, nakon toga promašeno bacanje - 54:49. Uzvraća Andrić - 57:49.

23' Dva uzastopna koša Stefana Pota, drugi posle ukradene lopte - 52:44! Serija crno-belih 8:0, od toga 6:0 u trećoj četvrtini.

22' Po dva "teška" promašaja oba tima, a onda koš Koprivice - 48:44. Dobra odbrana Birčevića, faul Marka Lukovića u napadu.

- Najbolji strelci: Vrabac 10, Pot 7, Ratkovica 7, Andrić 6 - M. Luković 12, Dimec 11, Rebec 8, Kari 6.

- Crno-beli su izgubili tri lopte manje (5:8) i preciznije izvodili slobodna bacanja - 9/11 u odnosu na 5/10 Krke. U ostalim elementima su ekipe manje ili više ujednačenje. Recimo, trojke su i jedni i drugi šutirali 5/12.

- Novi dobar prodor Ratkovice, uz blok Uroša Lukovića, za vođstvo Partizana na poluvremenu - 46:44 (21:27, 25:17)!

20' Druga trojka Marka Lukovića - 44:44!

19' Kari gubi loptu u prodoru, Ratkovica koristi dobre kretnje saigrača da neometan prođe na polaganje - 44:40 (serija 10:0). Mogao je Partizan i na "plus šest", promašio je Uroš Luković.

18' Bacanja Uroša Lukovića za novo izjednačenje - 40:40. Promašaj Marka Lukovića, Birčević sa poludistance za preokret - 42:40! Serija crno-belih 8:0.

17' Dimec se izborio za poziciju pored Majstorovića i lako zakucao - 34:40. Vrabac se trojkom iskupio za kiks u prethodnom napadu - 37:40.

16' Partizan je prišao na 34:38, mogao je i bliže, ali Vrabac je zaradio ličnu u napadu.

15' Odlična asistencija Rebeca u reket Dimecu - 32:36. Potom solo akcija Rebeca - 32:38.

14' Marko Luković za sada igra odličnu utakmicu - 32:34. Robinson je dozvolio da ga udvoje, pivotirao je, pivotirao i napravio korake.

13' Majstorović je smanjio na jedan razlike, Dimec vratio na "plus tri" - 29:32. Trojka Robinsona - 32:32!

12' Ukradena lopta Tanaskovića, kontra Pota, koš i bacanje - 27:30.

11' Četvrta trojka Krke, Kari za novu maksimalnu prednost - 21:30. Uzvraća Andrić - 24:30.

Ali-up akcija igrača Krke na meču protiv Partizana, Kari i Eliot

- Promašaj Vrapca, gosti na "plus šest" posle prve četvrtine - 21:27. Krka na 56 odsto ubačenih šuteva iz igre, trojke 3/7.

10' Kari i Eliot u "ali-up" akciji, za vođstvo Krke 21:27. Koraci Andrića, greši i Eliot na drugoj strani. Još 10 sekundi...

9' Dobar ulaz Rona Karija, koš i dodatno bacanje - 19:24!

7' Poslednjih pet poena za Krku postigao je centar Žiga Dimec - 17:21.

6' Pot precizan sa poludistance (14:13), koš Rebeca u tranziciji, uz faul Marinkovića - 14:16.

5' Smenjivanje u vođstvu, trojka Rebeca - 12:13. Vrabac ne uzvraća, a promašuju i Kastrati i Marko Luković.

3' Prvi šut Vanje Marinkovića posle dvonedeljne pauze - ubačena trojka, 10:8.

2' Trojka Marka Lukovića - 5:6.

1' Trojke Vrapca i Čebulara - 3:3.

- Partizan je počeo u petorci: Ratkovica, Marinković, Vrabac, Birčević, Majstorović.