PEH: Dudaš takmičenje završio u suzama!

Mihail Dudaš je bio u dobroj poziciji da osvoji bronzu, ali se sapleo u finišu trke i pao... Završio je kao 14. u sedmoboju. Glavu gore, Mihail!

Mihail-Dudas-sedmoboj-atletika-evropsko-prvenstvo-Beograd-2017. Izvor: MN PRESS

Mihail Dudaš se hrabro borio, opravdao očekivanja navijača i za to dobio ogroman aplauz!

Na kraju poslednjeg kruga trke na 1.000 metara, u poslednjoj discipline najboljih evropskih sedmobojaca, on je izgubio ravnotežu i pao uoči finiša, i to u trenutku kada se borio za treće mesto, ali i bronzu!

Takav kraj trke veoma je teško pao našem sedmobojcu, koji je samo nekoliko sati ranije uz ovacije Kombank arene postavio novi rekord karijere u skoku s motkom, preskočivši letvicu na 5,20 metara, skoro 30 centimetara više od svog dosadašnjeg rezultata.

Zbog svega što je pružio ovog vikenda, zbog ogromnog truda koji je uložio, navijači su ga nagradili velikim aplauzom. Na takvoj podršci im je zahvalio, ali nije mogao da sakrije suze.

Dudaš je 14. u generalnom plasmanu sedmobojaca sa 5.239 bodova. Iza njega su ostali samo Bastijen Ozeil i Maicel Uibo, koji su diskvalifikovani.Evropski šampion postao je Francuz Kevin Majer (6.479), koji je oborio i svetski rekord u trci na 1000 metara, srebro je osvojio Španac Horhe Urenja (6.227), a bronzu Čeh Adam Sebastijan Helselet (6.100).

Krajem njegove trke završeno je i učešće naših atletičara na spektakularnom Evropskom prvenstvu u Kombank areni.