Kako su igrači PSŽ kalkulisali uz picu (VIDEO)

Marko Verati pitao je saigrače da li bi bili zadovoljni porazom od Barselone 5:1 i plasmanom u četvrtfinale. Evo šta su rekli...

Fudbaleri Pari sen Žermena proživljavaju "noćnu moru" nakon eliminacije iz Lige šampiona i tri primljena gola u poslednjih sedam minuta revanš meča protiv Barselone.

Kako stvari u fudbalu i u životu mogu brzo da se okrenu za 180 stepeni, vidi se po snimcima objavljenim nekoliko dana pre revanša na Nou Kampu, kada su "sveci" bili u seriji dobrih rezultata u prvenstvu i Kupu Francuske, a protiv Barse imali kapitalnu prednost od 4:0.

Kamera prati razgovor Blejza Matuidija, Marka Veratija, Tomasa Menijea i Julijana Drakslera u "najboljoj piceriji u Parizu", kako tvrdi Matuidi.

Igrači Pari sen Žermena pričaju o revanšu protiv Barselone

Oni zadovoljno komentarišu pobedu nad Olimpikom u Marseju, a onda prelaze na temu predstojećeg revanša na Nou Kampu, što je iz ove perspektive daleko najzanimljiviji deo snimka.

"Ako izgubimo 5:1 i prođemo u četvrtfinale, da li ćete biti srećni ili ne", upitao je Verati.

"Ne", brecnuo se Menije, dok su Draksler, pa Matuidi odgovorili da bi definitivno prihvatili takav scenario.

Verati onda kaže kako bi bio zadovoljan sa 4:0 i 1:5, da ga je neko to pitao pre nego što su zaista deklasirali Barsu na Parku prinčeva.

"Sada bih poludeo da se to desi", dodao je Italijan.

"Naravno da bi poludeo", reagovao je Menije. "Ako izgubiš 5:1, ljudi će te ismejati".

"Ali, prošao si. Dao si četiri gola u prvoj utakmici", uzvraća Verati.

"Da, misliš da bi to bilo OK, ali ljudi će reći, 'Hej PSŽ, mislili smo da ste jaki, ali izgubili ste 5:1. To nije OK'".

Igrači Pari sen Žermena u piceriji pričaju o revanšu protiv Barselone, taktici, prethodnim utakmicama...

Fudbaleri potom razmatraju kako bi mogao da se odvija revanš, komentarišu veliki teren Nou Kampa i izazove koje on donosi gostujućoj ekipi, pominju iskustva iz prethodnih nastupa u Ligi šampiona.

Draksler je prognozirao da će PSŽ dati gol u prvom poluvremenu, a Matuidi upozorio da će najteže biti u prvih 20 minuta.

Pokazalo se da im rano primljen prvi gol ne bi preterano naudio, da nisu nespretno primili još jedan u finišu prvog poluvremena.

Pogodak za koji se računalo da će svakako biti dovoljan za četvrtfinale postigli su u 62. minutu, nakon čega su Edinson Kavani i Anhel di Marija propustili kolosalne šanse da smanje na 3:2, čime bi stavili tačku na Barsine ambicije.