Lajpcig posustaje, Ibišević strijelac

Drugoplasirani Red Bul Lajpcig upisao je drugi uzastopni poraz! Verder je ubjedljivo slavio (3:0) u subotu u 25. kolu Bundeslige prvenstveno zahvaljujući Zlatku Junuzoviću. Vedad Ibišević ublažio poraz Herte u Kelnu (4:2).

Najprijatnije iznenađenje u Bundesligi, ekipa Lajpciga je poslije poraza od Volfsburga u prošlom kolu, ponovo doživjela neuspjeh, ukupno treći u šampionatu.

Verder je u Bremenu slavio ubjedljivu pobjedu golovima Zlatka Junuzovića, Florijana Griliča i Florijana Kajnca, odmakavši se od opasne zone četvrtim trijumfom u posljednjih pet prvenstvenih utakmica.

Austrijanac Junuzović, koji je porijeklom "naše gore list", bio je strijelac sjajnog gola, ali i asistent kod drugog koji je "prizemljio" Red Bul.

Srpski internacionalac Miloš Zeljković odigrao je svih 90 minuta za "zeleno-bijele".

Nakon velikog trijumfa nad Borusijom iz Dortmunda, Herta je imala šansu da se domogne četvrtog mjesta na tabeli, ali su već poslije prvog poluvremena subotnje utakmice imali "minus" od tri gola.

Japanac Juja Osaka i Antoni Modeste dva puta su pogađali mrežu berlinske ekipe i u nastavku nije bilo povratka za tim Pala Dardaija.

Do kraja je Francuz Modeste kompletirao "het-trik" postigavši svoj 22 pogodak ove sezone u Bundesligi i na drugom mjestu liste najboljih strijelaca preskočio Bajernovog napadača Roberta Levandovskog. Lider sa golom više je Pjer-Emerik Obamejang, koji je sinoć pogodio za pobjedu "milionera".

Ovo je Vedadu bio 11. pogodak ove sezone i peti je strijelac Bundeslige.

Berlinski tim je preko kapitena i centarfora Bosne i Hercegovine Vedada Ibiševića uspio da smanji rezultat iz penala na 3:1, a potom je i Džon Bruks pogodio za 4:2, ali loše prvo poluvrijeme je bilo presudno za deveti poraz Herte.

U dresu "jarčeva" od početka su nastupili internacionalci iz Srbije Miloš Jojić i Neven Subotić.

Minimalnu pobjedu zabilježio je četvrtoplasirani Hofenhajm i to nad Bajerom iz Leverkuzena, a važna tri boda u borbi za opstanak uknjižili su i fudbaleri Volfsburga protiv "fenjeraša" Darmštata (1:0).

Gol odluke postigao je veteran "vukova" Mario Gomez u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.