KUP BiH: Mladost kući pjevajući iz Sarajeva

Odigrani su prvi mečevi polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. Mladost iznenadila igrom i rezultatom u Sarajevu. Minimalac Širokog protiv Željezničara.

Kup BiH polufinale  Sarajevo - Mladost, Široki - Željezničar Izvor: Samir Cacan/MONDO

Odigrani su prvi mečevi polufinala fudbalskog Kupa BiH.

Poslije prvih utakmica Mladost Doboj Kakanj i Široki mogu biti zadovoljniji.

Mladost je na Koševu odigrala neriješeno 1:1 protiv Sarajeva, dok je Široki na Pecari savladao Željezničar 1:0.

Mladost će tako imati veliki priliku da u revanšu na svom stadionu ovjeri plasman u finale protiv Sarajeva, koje je prije ovog meča važilo za velikog favorita.

Ipak trener gostiju i legenda "bordo" tima Husref Musemić odlično je pripremio ekipu i priredio prvorazredno iznenađenje.

Kuzmanović je u 12. minutu šokirao domaće, a obradovao grupu od pedesetak gostujućih navijača.

...

Sarajevo je do kraja prvog poluvremena uspjelo da dođe do izjednačenja. Strijelac je bio Ahmetović.

...

Do kraja meča nije bilo golova te Mladost sa odličnim rezultatom ide kući.

Sarajevo: Adilović, Hodžić, Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić, Hebibović, Mihojević, Al. Bekić, Ahmetović.

Mladost: Velić, Galić, Laštro, Sušić, Kuzmanović, Musić, Rizvanović, Maksimović, Brkić, Ramović, Isaković.

Široki je na svom stadionu savladao Željezničar 1:0. Ono što je za tim sa Pecare bitno u ovakvim utakmicama je da nisu primili gol.

Jedini gol na prvom meču polufinala djelo je Krstanovića. Asistent je bio Menalo.Igrao se 55. minut.