Remi "kineskih" Intera i Milana

Remi Intera i Milana u gradskom derbiju. Milan do boda u 97. minutu utakmice.

Gradski derbi Intera i Milana jedan je od najvećih na svijetu.  Derbi “dela Madonina”  igrao se 188. put u Seriji A.

Aprila 2017. godine prvi put je odigran u podnevnom terminu i prvi put su gazde oba kluba stranci.

Kineska korporacija Suning je vlasnik Intera, dok je Milan prije dva dana dobio gazdu iz Kine Jonghong Lija. Nakon 31. godine Silvijo Berluskoni je prodao sedmostrukog prvaka Evrope.

Otuda i ovaj tremin meča u 12 časova i 30 minuta, pošto je u Kini idealno vrijeme za fudbal (18.30).

Inter je u dinamičnom meču bio nadomak pobjede, ali je Milan golom u sudijskoj nadoknadi došao do remija, kojim je sačuvao dva boda prednosti u odnosu na Inter u borbi za Ligu Evrope.

U prošlom derbiju Inter je u 93. minutu došao do izjednačenja.

INTER - MILAN 2:2

Milan je zaprijetio već u drugom minutu. Deulofeu je imao sjajni priliku, koju je odbranio Handanović. U nastavku akcije Baka je iz peterca poslao loptu visoko preko gola.

Inter je prvi put zaprijetio nakon odlične akcije Žoao Marija, koji je ubacio loptu u peterac, ali MauroIkardi nije uspio da savlada Donarumu.

SASTAVI

INTER: Handanovic, Dambrosio, Medel, Miranda, Nagatomo, Galjardini, Kondogbia, Kandreva (Biabiani 90), Žoao Mario(Muriljo 80), Perišic (Eder 68), Ikardi.

MILAN: Donaruma, Kalabria (Okampos 83) , Zapata, Romanjoli, De Šiljo, Sosa, Kucka ( Lokateli 56) , Mati Fernnndez, Suso, Deulofeu, Baka.

Početak utakmice protekao je u inicijativi fudbalera Milana. U 14. minutu odlični dribler Deulofeu je pogodio stativu gola Intera. Istina iskosa sa desne strane govoto iz mrtvog ugla pokuašo je da iznenadi Španac golmana Intera.

Sve do 34. minuta ništa zanimljivo na terenu. Onda je ponovo Deulofeu imao ozbiljnu sutuaciju, ali gola nije bilo.

Inter je do vođstva došao iz prve velike šanse. Antonio Kandreva je postigao pogodak pošto je uputio loptu sa puno osjećeja i prebacio Donarumu, nakon asistencije Galjardinija. 1:0 za Inter u 36. minutu. Kandrevin šesti gol sezone. U prethodnom derbiju Kandreva je takođe bio strijelac.

...

Otkako je u sezoni 2012/2013 zaigrao u Seriji A Kandreva je do sada postigao 44 gola. Najviše od aktivnih veznih fudbalera u šampionatu Italije..

IKARDI 2:0

Mauro Ikardi je u finišu prvog poluvremena postigao i drugi gol za Inter. Ikardijev 21. gol ove sezone, prvi nakon tri meča “posta”. Asistent je bio Ivan Perišić, nakon čije akcije Argentincu  nije bilo teško da postigne gol. Njegov prvi u osam mečeva protiv Milana.

...

MILANU DRUGO POLUVRIJEME

Milan je ušao agresivno u drugo poluvrijeme sa željom da što prije dođu do gola. Prvu šansu imao je Kucka, koji je pokušao makazicama, ali je lopta završila pravo u naručje Handanovića.

Kako je Milan napadao Inter je vrebao iz kontri. Iz jedna takve rodila se šansa za Ivana Perišića, koji je iskosa sa lijeve strane šutirao. Nije pogodio, a preskočio je da asistira Ikardiju, koji je bio u puno boljoj poziciji.

Milan je imao prividnu inicijativu, ali nisu bili konkretni. Deulofoeu je u 65. minutu dobru šutirao, ali Handanović je bio ponovo odlično postavljen.

Najbolju priliku gosti su imali u 70. minutu. Ipak Baka nije uspio iskoristiti poklon loptu fudbalera Intera.

Rosoneri su do gola došli u 83. minutu. Defanzivac Romanjoli je postigao prvi gol ove sezone. Asistent je Suso.

Njegova deveta ove sezone i u toj kategoriji je bez premca u Italiji.

...

Kad su svi očekivali kraj i pobjedu Intera, Milan je došao do boda. Igrao se 97. minuta kada je Zapata uz dosta sreće postigao izjednačujući gol za goste na ovom meču.