Atletikov izlet na Kanarska ostrva

Madriđani raspucani protiv Las Palmasa.

Izuzetno raspoloženi bili su fudbaleri Atletiko Madrida na Kanarskim ostrvima, a to su najbolje osetili fudbaleri Las Palmasa. Gosti su slavili ubedljivih 5:0 u 35. kolu Primere.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu, pošto je ekipa Dijega Simeonea imala tri gola prednosti. Goleadu je najavio Kevin Gameiro pogotkom već u 2. minutu, posle prodora Saula po levoj strani.

Asistent kod vodećeg pogotka i sam se upisao u strelce u 17. minutu, a nepunih 60 sekundi kasnije opet je Gameiro zatresao mrežu Las Palmasa.

Po povratku sa odmora tempo igre je opao, ali su rezervisti Tomas i Fernando Tores imali svoje motive da se i njihova imena nađu na semaforu. Prvi je pogodio u 72, a drugi u nadoknadi utakmice.

Posao gostima dodatno je olakšao Kevin Princ Boateng, kada je u 65. minutu zbog udaranja laktom protivničkog igrača u vazdušnom duelu, dobio drugi žuti karton.

Atletiko je ovom pobedom pobegao Sevilji na tri boda razlike u neizvesnoj borbi za treće mesto, odnosno direktan plasman u Ligu šampiona. Klub iz Andaluzije svoju utakmicu 35. kola igraće u ponedeljak, protiv Malage u gostima.

Las Palmas je bliži začelju tabele, ali bezbrižan kada je u pitanju opstanak u ligi.