Đurđević za prvo mesto i šampionsku nadu!

Partizan pobedio Javor u Ivanjici, u prvom meču 34. kola Superlige Srbije. Dvostruki strelac za crno-bele Uroš Đurđević.

Pobeda Partizana!

"Parni valjak" je na čelu tabele Superlige Srbije, a Uroš Đurđević predvodi golgetere na listi strelaca najjačeg domaćeg takmičenja.

Javor - Partizan 1:2 (0:0)!

Mladi napadač "parnog valjka" postigao je dva gola i obezbedio Partizanu tri boda i prvo mesto na tabeli, barem na jedan dan, dok Crvena zvezda ne završi utakmicu protov Voždovca (6. maj 17 časova). Remi i poraz "večitog" rivala približio bi crno-bele tituli, pobeda Zvezde vratila bi odnos snaga na stanje koje je vladalo pre 34. kola.

Strelac jedinog gola za Javor bio je Eliomar.

JAVOR: Đogatović - Terzić, Karišik, Milović, Amanović - Tomanović, Milanović - Mitošević, Eliomar, Sević - Tripković (od 82' Kristovao).

PARTIZAN: N. Stevanović - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Jevtović, Kosović - Janković, Đuričković (od 76' Ilić) - Leonardo, Đurđević (od 95' Tavamba).

Partizan je došao u Ivanjicu s namerom da od početka uspostavi napadački stil i što pre stigne do pogotka, koji bi mu obezbedio mirniji tok utakmice. Iako su crno-beli napadali od početka, teško su dolazili do prilika.

Ipak, Nebojša Kosović je imao kolosalnu šansu, ali je sa samo pet-šest metara uspeo da prebaci prečku. Iz prvog poluvremena izdvajamo i nedosuđen penal za Beograđane. Glavni sudija utakmice Aleksandar Vasić smatrao je da nema elemenata za najstrožu kaznu i pored toga što je Saša Tomanović nagazio na zglob Đurđevića.

"Parni valjak" je uspeo pogotkom u 47 minutu, posle nešto više od minut i po od povratka s odmora, da stigne do vođstva. Odbrana Javora vrlo loše je reagovala posle kornera i centaršuta na prvu stativu. Lopta je prošla kroz peterac, a na drugoj je bio spreman Đurđević, od večeras prvi strelac Partizana.

Mladi napadač prestigao je Leonarda na listi strelaca u 55. minutu. Opravdano dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja Vladana Đogatovića nad Markom Jankovićem, Đurđević je pretvorio u 2:0. Bio je to njegov 21. gol, dok ih je Brazilac postigao 20.

Umesto mirnog finiša, u Ivanjici je, ipak, viđena dramatična završnica. Nemanja Stevanović je želeo da preseče kontru Javora na 40 metara od svog gola, zakasnio je, što je Eliomar iskoristio i rutinski smanjio na 1:2.

Ivanjičani su pokušavali da izjednače, ali se Partizan dobro branio i odnranio.

Crno-beli imaju 49 boda, dok Zvezda na drugom mestu zaostaje tri i ima utakmicu manje.

Duel u Ivanjici prekidan je u dva navrata zbog parola koje su iznosili navijači Partizana.

UŽIVO:

Tekst koji je u petak, na dan utakmice 34. kola Superlige Srbije, između Javora i Partizana, osvanuo na zvaničnom sajtu ivanjičkog kluba i kasnije uklonjen, izazvao je lavinu reakcija na društvenim mrežama.

Tvrdanja: "Treba očekivati dobru utakmicu, jer obe ekipe mogu rasterećeno da uđu u ovaj meč. Javor Matis igra za čast, dok Partizan ne strepi za poziciju broj dva, a do broja jedan ne može. Doduše, može, ali samo na jedan dan, pod uslovom da ne izgubi u Ivanjici", dodatno je uzburkala ionako vrlo naelektrisanu atmosferu oko borbe za titulu.

Javor je na poslednjem mestu plej-of tabele i zaista rasterećen dočekuje crno-bele. Međutim, Partizan bod deli od titule prvaka, a u opticiju do kraja sezone je čak 12 poena, tako da šampionska trka nikako ne može da bude rešena.

Zbog toga nije jasno šta su u Javoru hteli da kažu navedenim delom teksta sa zvaničnog sajta kluba!?

S obzirom na to da "večiti" rivali, Partizan i Crvena zvezda, imaju jednak broj bodova četiri kola pre kraja Superlige, logično bi bilo da se uz određene doze pritisaka s obe strane Topčiderskog brda, mnogo više priča o fudbalu, a manje o sudijama, nameštanjima i temama koje apsolutno nemaju veze s sportom, već su daleko od igre i terena.

Nažalost, po medijima "zvone" izjave sa svih strana o regularnosti i više niko, izgleda, ne spori da šampionat nije regularan, već se diskusija vodi o broju osvojenih "nameštenih titula", što bi trebalo da da legitimitet novim nečasnim radnjama.

U takvoj atmosferi igrači crno i crveno-belih spremaju se za finiš sezone!?

Partizan će gostovati Javoru i pokušati da nastavi veliku seriju nepobedivosti u Superligi. Tim Marka Nikolića nije izgubio od 20. avgusta prošle godine, kada je Spartak u Novom Sadu trijumfovao 2:1.  Od tada je "parni valjak" odigrao 27 utakmica u prvenstvu i samo tri puta zabeležio nerešen rezultat.

Oba ovosezonska duela današnjih rivala završena su pobedama Partizana 2:0.

Šef stručnog štaba beogradskog kluba ima kadrovskih problema. Od ranije je povređen Alen Stevanovića, a iz stroja su iz istog razloga izbačeni Everton Luiz i golman Filip Kljajić, koji zbog preloma šake neće braniti do kraja sezone.

IZ MINUTA...

KRAJ!

- pet minuta sudijske nadoknade.

81' Vuk Mitošević je izveo "slobodnjak" sa ivice kaznenog prostora, Stevanović je oprezan.

77' "Srđan Obradović, zlatna kopačka Crvene zvezde", još jedna parola i prekid.

75' Saša Ilić je na terenu, ulazi umesto Petra Đuričkovića.

73' Prekinuta je na trenutak utakmica u Ivanjici, jer su navijači Partizana izneli uvredljiv transparent na račun FSS i "večitog rivala".

66' "Bomba" Terzića sa 20 metara, ali je Stevanović siguran!

GOOOL!

62' Velika greška Stevanovića, napustio je kazneni prostor i izašao na skoro 40 metara u nameri da spreči kontru, zakasnio je, a Eliomar lagano i rutinski pored njega poslao loptu u nebranjenu mrežu.

1:2

GOOOL!

55' Uroš Đurđević je pogodio "s kreča". Partizan ima sigurnih 2:0!

penal

PENAL!

54' Đogatović je oborio Jankovića. Nema dileme, penal je čist, jer je golman Javora zakasnio...

GOOOL!

47' Partizan je poveo posle samo minut i po u drugom poluvremenu. Strelac je bio Uroš Đurđević, ponovo je izjednačen na vrhu liste strelaca sa Leonardom. Njih dvojica su sada postigli po 20 golova.

Posle kornera na "prvu stativu" niko nije odigrao, a lopta je odskočila na "drugu", gde se "ušunjao" Đurđević i smestio je u mrežu.

Gol

Završeno je prvo poluvreme...

38' KAKAV PROMAŠAJ!

Đogatović je odbranio udarac Leonardu, ali se lopta odbila pravo do Nebojše Kosovića na ivici peterca, međutim vezni fudbaler crno-belih je prebacio gol iz blizine.

Kosović

36' SPORNO!

Partizan je oštećen za penal. Tomanović je nagazio Đurđevića na zglob u trenutku kada se napadač crno-belih spremao za šut. Sudija Vasić je smatrao da start nije bio za najstrožu kaznu.

Uroš Đurđević je oboren u kaznenom prostoru Javora. Napadača Partizana nagazio je s leđa Tomanović, ali je Aleksandar Vasić smatrao da to nije bio start za penal.

30' Još jednom Janković. Đogatović hvata loptu!

29' Najbolja šansa za Javor. Milović je pokušao, a Nemanja Stevanović je bio oprezan.

Milović

23' Janković je strašno šutirao sa preko 20 metara, ali je lopta otišla tik preko prečke. Pre toga su fudbaleri Javora smatrali da su oštećeni, jer im je prekinuta akcija zbog ofsajda. U svakom slučaju, bilo je sporno.

19' Partizan pojačava pritisak. Petar Đuričković po drugi put je testirao levicu, ali je oba puta šutnuo pored stative. Sada je bila bolja situacija nego u trećem minutu. Rezultat ostaje 0:0.

15' Partizan je imao priliku, Miletić je centrirao s leve strane, Marko Janković prihvatio loptu, pokušao driblingom da se reši Amanovića, ali je pao. Tražio je igrač Partizana penal, ali je Vasić postupio pravilno kada je odmahnuo da se igra nastavi.

10' Još nema prilika u Ivanjici. Partizan ima loptu u posedu, ali napadi nisu opasni.

- Utakmica je počela. Javor i Partizan odigrali su 23 utakmice do sada u svim takmičenjima. Crno-beli su pobedili na 18, pet je završeno bez pobednika. Ivanjičani NIKADA nisu slavili protiv "parnog valjka".