HSV prvi put u istoriji seli u "Cvajtu"?

Fudbaleri HSV-a su remijem protiv Majnca (0:0) došli u veoma nezgodnu poziciju kad je u pitanju opstanak u Bundesligi.

Jedina ekipa koja nikad u svojoj istoriji nije ispadala iz Bundeslige, Hamburger Šport Ferajn već 53 godine je član njemačke elite, ali ove sezone se nalazi u veoma teškoj situaciji i vrlo lako bi mogao da se preseli u "Cvajtu".

Imali su Hamburžani šansu da eventualnom pobjedom nad Majncom, direktnim konkurentom u borbi za opstanak, budu na "plus tri" boda pred odlučujuća dva kola.

Na ruku navijačima na prepunom "Folkspark" stadionu u Hamburgu išla je i činjenica da je napadač HSV-a Aron Hant na 14 utakmica protiv Majnca u karijeri čak sedam puta bio strijelac.

Ali...

Majnc je uspio u subotnjem 32. kolu Bundeslige da osvoji bod, ali je po prikazanoj igri bio bliži osvajanju sva tri - 0:0.

Gosti su u prvom dijelu bili opasniji u Hamburgu, kreirali su dvije odlične prilike preko Jošinorija Muta u 11. i Džona Kordobe u 40. minutu, ali je oba puta sjajno intervenisao golman domaćina Kristijan Matenija.

Ponajbolju priliku za pobjedu domaćina propustio je srpski internacionalac Filip Kostić u 77. minutu kada je sjajno reagovao golman gostiju Janik Hut.

Majnc je četiri minuta kasnije takođe bio vrlo blizu pogotka, međutim, slobodan udarac Žana -Felipea Gbamina je "prozujao" pored stative i meč je okončan podjelom bodova.

Do kraja sezone, Majnc ima povoljniji raspored - dočekuje Ajnthat i potom gostuje u Kelnu, dok će HSV najprije na noge Šalkeu, a onda u posljednjem kolu biti domaćin Volfsburgu.